‏יום ראשון ‏25 ‏אוקטובר ‏2020  
  מפת אתר מפת האתר הפוך לדף בית הפוך לדף הבית הוסף למועדפים הוסף למועדפים   
חפש באתר    
בריאות | רפואה
 בריאות ראשי  פורומים  ארכיון מאמרים  כתבות וידאו  הרשמת רופאים ומטפלים  רפואה משלימה
 אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) עור ושער > טיפול בסימני מתיחה

מה גורם לסימני מתיחה?


20.10.15
העור המתוח על גופנו נמשל ל"אריזה" כאשר בהפעלת לחץ או בכיווץ הוא משתנה, נרפה ואז נראים סימני המתיחה שהתרופפו כתוצאה מכיווץ

סימני מתיחה מופיעים אחרי הריון, בעקבות דיאטה, השמנה, ירידה במשקל. כמעט כל שינוי במשקל מראה סימנים על העור מבחוץ. זה לא יפה, זה לא אסתטי והאמת היא שקשה מאוד להרגיש טוב עם זה. גם נשים וגם גברים לא מרגישים טוב עם סימנים על העור, די מכוערים יש לציין.

הסימנים הללו נקראים סימני מתיחה והסיבה להיווצרות שלהן היא לחלוטין טבעית ואף מעורב בה עניין גנטי. ככל שהעור שלהם יהיה לח יותר, כך האלסטיות שלו תישמר ולא יהיו עליו סימני מתיחה.

סימני מתיחה נוצרים במקומות אסטרטגיים בגוף שיש להם אתה האנטומיה הנכונה להתמלא, ואחרי שהם מתכווצים שם נשארים הסימנים כמו: על הישבן בשולי הבטן, על הירכיים, על החזה. בכלל לא נעים. גוף מלא סימנים לא אסתטי, לא נשי, לא גברי נראה כמו סוג של "מחלה".

סוגי סימני מתיחה

יש 2 סוגי כתמים לבנים ואדומים שמה שמבדיל ביניהם זה עומק הכתם, ככל שהוא קרוב יותר לכלי דם כך הוא יהיה אדום יותר. תחילה הם דווקא בצבעים כסופים-סגלגלים או חומים אבל הצבע שלהם דוהה במשך הזמן ולבסוף נראים כתמי המתיחה בצבע של העור אבל כסימנים, סוג של "צלקות".

הסימנים הללו נגרמים כתוצאה משבירה או קרע בסיבי הקולגן והאלסטין בשכבת התמיכה של העור, בעקבות מתיחה גדולה מדי ליכולת העור להימתח.

מאידך, כאשר הוא מתכווץ וחוזר לגמישות הטבעית שלו העור כבר נמתח ונעשה רפוי ומדולדל ואז נוצרים סימני המתיחה שיש להם כל מיני צורות והם יכולים להיות רחבים או צרים, ארוכים או מקוטעים.

טיפול בסימני מתיחה

כיוון שסימני מתיחה נוצרים כתוצאה מחסר של לחות בעור שנמתח עד קצה גבול היכולת שלו, יש ללחח את העור לעיתים קרובות ובעיקר עם מדובר בנשים בהריון או באנשים שעושים דיאטה ויודעים שהם הולכים לרדת במשקל. סימני המתיחה יופיעו במקומות המלאים ושם בדיוק יש לבצע פעולה יום יומית של מריחת לחות.

אבל יש לומר כי מריחת לחות בוודאי לא מונעת היווצרות של סימני מתיחה ולכן יש היום כל מיני שיטות יעילות ופחות יעילות להעלמת סימני מתיחה.

העלמת סימני מתיחה בלייזר- 100% בטחון ותוצאה

אחת השיטות המובילות היום שהוכיחו את עצמן כמעלימות סימני מתיחה, היא טיפול בלייזר.

הלייזר עושה פעולה של פילינג עמוק ועידוד ייצור הקולגן שהוא זה שאחראי

על גמישות העור ומחזיר אותו למצבו הטבעי כלומר, ללא הסימנים כעור חלק ויפה למראה.

סימני המתיחה יש לומר הם עמוקים ומשום כך רק שיטה שמצליחה להגיע לשכבת הדרמיס מסוגלת לבצע את פעולת, הטשטוש והעלמת הסימנים.

הלייזר כמעלים סימני מתיחה הוכח כיעיל ובטוח. הוא מעלים כ-80% מסימני המתיחה ואת התוצאות ניתן לראות כבר מהטיפול הראשון.
 
 
 
 
סרטינו

תגיות: סימני מתיחה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה