אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
ד''ר אהרון בני
נטורופתיה.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) תזונה ודיאטה > כל מה שחשוב לדעת על שיטת הטיפול החדשה

המסת שומן בקור – שאלות ותשובות


17.10.15
מה היא המסת שומן בקור? כיצד מתבצע הטיפול ולמי הוא מתאים?

האם ניתן להמיס תאי שומן? התשובה המפתיעה היא – בהחלט כן. מה שעלול להישמע כמדע בדיוני, הוא למעשה תגלית מדעית וטכנולוגית אמתית, שנחשבת כיום לשיטה החדשנית ביותר לטיפול בהצרת היקפים ובמצבורי שומן שלא באמצעות ניתוח.
הכל התחיל כאשר שני רופאי ילדים מאוניברסיטת הרוורד בבוסטון, ארה"ב, שמו לב לאיבוד של מסה שומנית באזור הפנים והשפתיים אצל ילדים שהרבו לאכול קרטיבים. ההשערה של החוקרים הייתה כי תאי השומן רגישים יותר לקור מאשר תאים אחרים, ולכן החליטו לחקור השערה זו לעומקה. בסיומו של המחקר, התגלה כי ההשערה של החוקרים הייתה נכונה, והחל תהליך של פיתוח
מכשיר מתאים להקפאה ובידוד של תאי השומן על ידי קור מבוקר.

מה הוא טיפול המסת שומן בקור?
טיפול המסת שומן בקור (נקרא גם הקפאת שומן או Coolsculpting) הינה שיטת טיפול חדשנית המציעה פתרון שאינו פולשני או ניתוחי לסובלים ממצבורי שומן בעייתיים בגוף, שלעיתים מתמקמים באזורים שונים בגופנו ומסרבים להיעלם, אפילו לאחר אימוני ספורט אינטנסיביים ושינויי תזונה.

כיצד מתבצע הטיפול?
הטיפול מתבצע על ידי מכשיר ייחודי המסוגל לייצר טמפרטורות נמוכות (עד מינוס 15 מעלות) באופן מבוקר. את המכשיר מצמידים לאזור הטיפול – בירכיים, בבטן, במותניים ואפילו בסנטר. הקור פוגע בתאי השומן, מבודד אותם וגורם למותם. התאים המתים מסולקים מן הגוף וחוזרים למחזור הדם של המטופל, וכך נעלמים לצמיתות.

למי מתאים טיפול בהמסת שומן בקור?
אנשים רבים חוששים מטיפול גדול להסרת השומן העודף, כמו בניתוח שאיבת שומן, משום הסיכונים הכרוכים בהתערבות ניתוחית, הכוללת לאחריה זמן החלמה ארוך, כאבים ואף צלקות.
המסת שומן בקור הינה פתרון אולטימטיבי למחפשים שיטת טיפול אפקטיבית שאיננה פולשנית,
ללא צורך בהרדמה או בניתוח.

מה ההבדל בין המסת שומן בקור לשיטות טיפול אחרות?
שיטות אחרות הגורמות למותם של תאי השומן (בחום, בגלי קול או זריקות)
עלולות לפגוע בתאים ורקמות בגוף, שאינם תאי שומן. הקפאת שומן היא שיטת טיפול מדויקת ומבוקרת, בה רק תאי השומן נפגעים ומבודדים.

באילו אזורים בגוף ניתן לטפל?
המסת השומן יכולה להתבצע בכמה אזורים שונים בגוף, כל זאת בהתאם לנתוניו הפיזיים של המטופל ומצבו הרפואי. טרם הטיפול, תקבע תכנית טיפולים אישית ומותאמת.
האזורים השכיחים ביותר לטיפול בהקפאת שומן הם אזור הירכיים, הבטן, המותניים והסנטר.

האם יש כאבים במהלך הטיפול? מהן תופעות הלוואי לאחריו?
במהלך הטיפול רוב המטופלים יכולים לנוח, לקרוא ספר או לצפות בטלוויזיה,
ולאחריו רובם חוזרים לסדר יומם הרגיל. במידה ויש כאבים באזור שטופל, ניתן לטפל בהם באמצעות משככי כאבים. הכאבים הם זמניים וחולפים בזמן קצר יחסית לאחר מכן. אדמומיות גם יכולה להופיע לעיתים באזור שטופל בהקפאת שומן, אך גם תופעה זו חולפת תוך זמן קצר יחסית אצל רוב המטופלים.

תוך כמה זמן ניתן לראות את תוצאות הטיפול?
לאחר שלושה עד ארבעה שבועות, ניתן כבר להבחין בתוצאותיה של המסת השומן. שינויים משמעותיים יותר נראים כבר כחודשיים לאחר מכן. חשוב לדעת כי התהליך של סילוק תאי השומן אינו מפסיק לאחר הטיפול, וממשיך להתרחש בגוף גם כחצי שנה לאחר מכן.
 
 
סורטינו
 

תגיות: טיפול המסת שומן בקור, Coolsculpting
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה