אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > רפואה משלימה

בשביל מה אנחנו חולים?


רפאל רוזהסקי / 16.2.14
מחלה כאמצעי להשגת בריאות

לשאלה למה אנחנו חולים? אפשר לתת תשובות מידיות כגון בגלל חיידקים או וירוסים, אוכל מתועש, אלכוהול, עישון וכן הלאה. אך שאלה עמוקה יותר היא בשביל מה אנחנו חולים? ובאמת בשביל מה אנשים חולים? לאיזה צרכים המחלה עונה? ומה הרווח שהיא נותנת לנו?

הרופאים הסיניים וההודים והרמב"ם שאלו את עצמם שאלה זו כבר לפני מאות ואלפי שנים, וחיפשו תשובות כדי לעזור לאנושות הסובלת.

כיצד הרפואה המערבית פועלת? אם יש הפרעה כלשהי בבריאות, רופא בקופת חולים ישלח אותנו לבדיקות. יחפשו בדם, בשתן, בצואה. ימדדו לחץ דם, יעשו רנטגן, CT,MRI ועוד. כלומר יסרקו את הגוף הפיסי שלנו ע"י המכשור החזק והיפה שנמצא בארסנל הרפואה המודרנית. ולמשל יעלו על: חיידקים גורמי מחלה, בריחת סידן, שומנים בדם, או תת פעילות בלוטת בתריס.... וכמובן נקבל מרשם לאנטיביוטיקה נגד זיהום החיידקי, כדורים עם תוספת סידן, סטטינים נגד שומנים בדם ואלטרקסין כתחליף חיצוני לטירוקסין החסר.
הכל טוב ויפה אך הגישה הטיפולית המקובלת אינה עונה על השאלה העמוקה יותר ששאלנו "בשביל מה אנחנו חולים?"

לצורך כך, עלינו להבין טוב יותר – מהי בריאות?
ארגון הבריאות העולמי גורס ש "בריאות איננה רק העדר מחלה אלא מצב של הרגשת רווחה פיזית, פסיכולוגית וסוציאלית".

כאשר אנחנו חופשיים מהרצונות המוגזמים שחוסמים את המחשבות ואת הרגשות שלנו אזי גם ברמה הפיזית-גופנית המחסומים אינם קיימים. אם נגיע לזה, התוצאה תהיה שיפור במצב מערכת החיסון ושאר המערכות בגוף. כלומר בריאות זה חופש ומחלה – העדר חופש. אז בואו נחשוב ביחד איך אנחנו יכולים להשיג את החופש המיוחל?

כדי לענות על שאלה זאת אני רוצה להדגיש שיש קשר בין המילים מחלה ולמחילה. מחלה היא גם מחילה מבחינה זאת, שהמחלה סוללת לנו דרך להחלמה ולבריאות ולקשר מחודש ובריא יותר עם עצמנו והסביבה. בראייה זאת המחלה היא סמן לכיוון התיקון והתכווננות המחודשת שעלינו לבצע בדרך לחופש.

על פי ראייה זו, יש קשר בין הרמה המחשבתית, הרגשית והפיזית למכלול השלם המרכיב את האדם. העדר חופש באחת הרמות הגבוהות משתלשל לרמה הפיזית ומתבטא כמחלה. כך אנחנו יכולים לראות בהפרעה פיזית סימן דרך – שלט שמכוון את האדם בדרך להשגת הבריאות.

כדי להירפא עלנו לשאוף לשלמות בכל שלושת הרמות. צריך לזכור שאדם בריא שלם ברמה המחשבתית, הרגשית והפיזית. הוא חופשי מריכוז מופרז בעצמו, הוא רגוע ומשוחר מרגשות שליליים וכתוצאה מכך חופשי מכאבים ומאוזן ברמת הגוף.

ובכן אנחנו יכולים להגיע למסקנה פרדוקסלית שהמחלה הינה אמצעי להשגת בריאות, ושהמחלה מהווה דרך בלעדית לגילוי המידות הפגומות בנפש שעלינו לתקן. עכשיו ברור לנו יותר בשביל מה אנחנו חולים...

בריאות שלמה, והתבוננות מצמיחה!

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל ב רפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. בטיפולים מלבד דיקור סיני משלב מגוון שיטות ריפוי טבעיות נוספות. פתרון לבעיות גוף ונפש, כל סוגי הכאב, עייפות, דיכאון, בעיות נשים, פוריות,הרזייה ועוד.
למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. טל' 054-5721258,
לאתר של מרפאת רפאל https://rafaclinic.co.il/
לדף של רפאל רוזנסקי ב + google
לדף פייס בוק https://www.facebook.com/rafaclinic

 


תגיות: מחלה, רפואה משלימה, רפואה סינית, דיקור סיני
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה