אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > רפואה סינית וגיל המעבר

רפואה סינית וגיל המעבר


רפאל רוזנסקי / 8.6.12
אם את חשה בסימני גיל המעבר, רפואה סינית תעזור לך

כיצד בדיוק רפואה סינית מטיבה לנשים בגיל המעבר?

מהו גיל המעב? גיל המעבר זאת תקופה בה האישה עוברת שינויים פיזיולוגיים ובמהלכם הולך ונפסק המחזור החודשי ופוריות האישה יורדת. גיל המעבר הינו תהליך טבעי בחיי האישה ואינו נחשב למחלה. ישנן נשים אשר יסבלו מתופעות לוואי קלות ובמקרים מסוימים קשות, ובמקרים אחרים יהיו נשים שלא יחוו תופעות לוואי שליליות כלל. גיל המעבר מתרחש בדרך כלל בשנות ה- 40 עד 50 בחיי האישה.

מדוע זה קורה? הפסקת המחזור החודשי מתרחשת בגלל הפסקת ייצור הורמוני המין (אסטרוגן ופרוגסטרון) על ידי השחלות. במהלך תהליך החלשות תפקוד השחלות מפסיק גם הביוץ.

תסמיני גיל המעבר: עלולים להופיע גלי חום, נדודי שינה והזעות לילה, שיבושי מחזור, עליה במשקל, בצקתיות, שינוים בצפיפות העצם (אוסטאופורוזיס), הקטנת השדיים, כאבי ראש, כיווץ הרחם והשחלות, שינויים (יובש וגירוי), בנרתיק, אי יציבות מנטלית (רגזנות, בכיינות, עצבנות ועוד), עייפות, בריחת שתן, שכחה ונשירת שיער.

מהי רפואה סינית? הרפואה הסינית הינה מכלול של שיטות ריפוי הכולל דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים, עיסוי טווינה, חימום באמצעות מוקסה (סיגר מלענה יבשה), שיאצו, תזונה, מדיטציה ועוד.

מילת הקסם ברפואה הסינית הינה אנרגיה. הסינים רואים את גוף האישה (האדם) כמערכת אנרגטית. כמות מספקת, איכות טובה וזרימה תקינה של אנרגיה בגוף מהווים תנאי לבריאות, פוריות והעדר מחלות. גם רגשות מהווים סוג של אנרגיה. רפואה סינית רואה את החולי כהפרה כלשהי במצב האנרגטי התקין והמאוזן.


 
כיצד הרפואה הסינית מצליחה לטפל בתופעות של גיל המעבר?

לפי רפואה סינית, הפרה באיזון האנרגטי בגוף האישה גורמת להפסקת ייצור הורמוני המין (אסטרוגן ופרוגסטרון). הדבר בא לידי ביטוי בתופעות השליליות של גיל המעבר.

נשאלת השאלה, האם ניתן להחזיר את המצב לקדמותו ללא קבלת טיפול הורמונלי? התשובה היא כן, ניתן לתקופה מסוימת לעשות זאת על ידי דיקור סיני, צמחי מרפא ותזונה מתאימה. במילים אחרות ניתן "למשוך" את פוריות האישה לחודשים ולפעמים אף שנים ולהקטין את עוצמת תופעות הלוואי של גיל המעבר.

למה ניתן לצפות כאשר בוחרים דיקור סיני לגיל העבר ? ניתן לצפות לירידה בתדירות ובעוצמה של גלי החום, יש מקרים שהמחזור חוזר להיות סדיר לחלוטין למשך זמן רב, הזעות הלילה נעלמות וכתוצאה מכך השינה משתפרת, מצב הרוח עולה. כל זה מביא לשיפור משמעותי באיכות החיים.

איך להסביר את הצלחת הטיפול במונחים של הרפואה המערבית? הרפואה הסינית מצליחה לגרות את כל המערכות בגוף להמשיך לתפקד בצורה תקינה ולבלום תהליכי הזדקנות. וכל זה באופן טבעי וללא תופעות לוואי. הכיצד? נדגים את זה על מערכת האנדוקרינית האחראית על תפקוד מערכת הרבייה באישה. טיפול בדיקור סיני משפר ומאזן את ייצור ושחרור הורמוני המין (אנדרוגנים), משפר את איכות רירית הרחם ומגבירי את זרימת הדם באזור ומווסת את המחזור החודשי.

בעקבות טיפול בדיקור סיני ונטילת צמחי מרפא מתרחשים תהליכי התחדשות ואיזון אנרגטי אשר מעדנים בצורה משמעותית את תופעות הלוואי של גיל המעבר. בנוסף לזה, דיקור סיני מסוגל להרגיע את מערכת העצבים ולהביא לרוגע ושיפור במצב הרוח וכתוצאה מכך לשפר את איכות החיים של האישה בתקופה הלא פשוטה של גיל המעבר.

מקרה קליני. ג' בת 47, נשואה, אם לשלושה, הגיעה למרפאה עם תלונות על שיבושים במחזור החודשי (לאחרונה הופעת הווסת פעם בשלושה – ארבע חודשים), גלי חום חמורים, כאבים באזור הגב התחתון, בעיות שינה, חולשה, מתח ועצבנות. כבר אחרי הטיפול הראשון עוצמת ותדירות גלי החום ירדה והשינה השתפרה. במהלך חודשיים וחצי של טיפול חזר המחזור החודשי להיות סדיר, מצב רוח השתפר, כאבי הגב נעלמו כמעט לחלוטין והיא מרגישה יותר רגועה, חזקה ובטוחה בעצמה.

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל בכיר ברפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. סניפים בתל אביב וראשל"צ. חייגו עכשיו 054-5721258

אתר https://rafaclinic.co.il/


תגיות: גיל המעבר, רפואה סינית, דיקור סיני, רפואה משלימה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה