אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) עיניים > רטיניטיס פיגמנטוזה

רטיניטיס פיגמנטוזה


11.3.12
רטיניטיס פיגמנטוזה – טיפול באמצעות הרפואה הסינית

רטיניטיס פיגמנטוזה

רטיניטיס פיגמנטוזה זהו שם לקבוצת מחלות עיניים הפוגעות ברשתית העין. הרשתית היא רקמה הנמצאת בחלק האחורי של העין הפנימית, ברשתית ישנם קולטנים האחראים על קליטת האור והמרתו לאותות עצביים הנשלחים אל המוח. רטיניטיס פיגמנטוזה גורמת להתנוונותם ומותם של הקולטנים ברשתית, וגורמת בעקבות כך לאיבוד ראייה מתקדם. המחלה פוגעת בשני סוגי קולטנים: קנים (rods) האחראים על שדה הראיה וראיית לילה ומדוכים (cones) האחראים על ראיה מרכזית וראיית יום.

רטיניטיס פיגמנטוזה – סימפטומים

הסימפטומים של רטיניטיס פיגמנטוזה קשורים לסוג הקולטנים שנפגע. ברוב סוגי רטיניטיס פיגמנטוזה הקנים מתנוונים ראשונים ולכן ראיית הלילה נפגעת ראשונה. עם התקדמות המחלה מתנוונים עוד ועוד קנים, ובגלל שהם מרוכזים בחלקים החיצוניים של הרשתית, נפגעת הראייה ההיקפית. חולי רטיניטיס פיגמנטוזה שראייתם ההיקפית נפגעה מדווחים על הרגשה של "ראיית צינור", כלומר ראייה של העולם כאילו מתוך צינור. כאשר מתנוונים המדוכים יש פגיעה גם בתפיסת הצבע ובראייה המרכזית.

רטיניטיס פיגמנטוזה היא מחלה תורשתית אשר לרוב מאובחנת כבר בילדות או בגיל ההתבגרות. קצב התקדמות המחלה ורמת החומרה של הפגיעה בראייה משתנים מאדם לאדם.

רטיניטיס פיגמנטוזה – טיפול באמצעות הרפואה הסינית

רטיניטיס פיגמנטוזה הינה מחלה חשוכת מרפא ולרפואה המערבית אין פיתרון יעיל לגביה. לרוב ימליצו רופאי העיניים הקונבנציונלים על שימוש במשקפי שמש כדי לשמור על הראייה ועל דיאטה העשירה בנוגדי חמצון כדי להאט את קצב התדרדרותה של המחלה.

לעומת זאת, לרפואה העיניים הסינית יש את הכלים שעשויים למנוע את התדרדרות המחלה ואף להביא לשיפור בראייה. הטיפול ברטיניטיס פיגמנטוזה באמצעות הרפואה הסינית נעשה רק לאחר אבחנה המושתתת על הממצאים של הרפואה הקונבנציונלית ועל הסימפטומים הקיימים. הטיפול באמצעות רפואת העיניים הסינית מושתת על עידוד זרימה חשמלית בתאי הרשתית ועל יד כך מעורר את תפקודם ומשפר את הראייה.

סיכויי ההצלחה של הטיפול ברטיניטיס פיגמנטוזה באמצעות רפואת העיניים הסינית הינם גבוהים והם מוכחים מחקרית ובתוצאות הראייה. ישנם 2 מטרות לטיפול: הראשונה לשפר את הראייה ככל שניתן והשנייה למנוע את התדרדרות המחלה. הטיפול ברפואה הסינית הינו בטוח וטבעי, שיטות הטיפול אינן פולשניות והן כמעט ואינן מלוות בתופעות לוואי. רפואת העיניים הסינית חוקרת את שורש הבעיה ומטפלת בו, ולא רק במחלת העיניים שהיא הסימפטום. על יד כך הטיפול באמצעות הרפואה הסינית מביא לשיפור בהרגשתו ובבריאותו הכללית של המטופל.

מאת צוות אתר מרפאת Clear, המתמחה בטיפול במחלות רשתית העין: רטיניטיס פיגמנטוזה, ניוון רשתית, רטינופתיה סוכרתית ועוד, וכן בטיפול במחלות עיניים כרוניות כגון: גלאוקומה ויובש בעיניים.
 
מיכל כהן 

תגיות: מחלות עיניים, רטיניטיס, רפואה סינית
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה