אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת > השתלת שיניים

השתלת שיניים


24.1.12
השתלת שיניים הינה טיפול שיכול לשפר עבור מטופלים רבים את אייכות החיים
 
טיפולי שיניים הינם טיפולים שבדרך כלל אנחנו נוטים לדחות. אף אחד לא אוהב לבקר במרפאת שיניים ולכן טיפול שיניים הוא טיפול שאחוז גדול מהאוכלוסיה נוטים לפחד ממנו. לעיתים בעקבות הזנחה של טיפולי שיניים או היסתבכות שהובילה לעקירה, מטופלים במרפאות נאלצים לעבור השתלת שיניים. לא כל רופא שיניים יכול לבצע עבורנו השתלת שיניים, ולכן לפני שאנחנו ניגשים לבצע השתלת שיניים חשוב מאוד לעשות סקר שוק רחב על מנת לבחור רופא שיניים טוב ומקצועי שיבצע עבורנו את ההשתלה.

למרות שהתהליך נראה מדאיג ולעיתים אף גורם לחרדות נתונים מראים שאחוזי ההצלחה בטיפולי שיניים נעים בין 80% ל95% שאילו אחוזים גבוהים מאוד. בנוסף לאחוזי ההצלחה האופטימים מחקרים מראים שהשתלת שיניים בלסת התחתונה מצליחה יותר מאשר השתלת שיניים בלסת העליונה. לכן לפני שאתם הולכים לעבור טיפול אצל רופא שיניים שווה לדעת את הנתונים הסטטיסטים הללו על מנת להוריד דאגה מליבכם.

ישנו מידע נוסף שכדאי לדעת לפני שניגשים לבצע השתלת שיניים. אנשים שחולים בסוכרת מסוג שתיים שנמצאת במצב בלתי מאוזן, נמצאים בסיכון לכישלון של השתלת שיניים. ישנם אנשים שזקוקים להשתלת שיניים בלסת העליונה אך עליהם לעבור ניתוח מיוחד להרמת סינוסים על מנת שיהיה מספיק מקום להשתלת השן. עוד בעיות שעלולות להיתעורר לפני השתלת שיניים יכולות להיות קשורות לכך שאיכות העצם או כמות העצם שקיימת אצל המטופל בלסת התחתונה היא אינה טובה מספיק. לעיתים תעלת העצם שעוברת בתוך הלסת התחתונה, יותר מידי קרובה לאיזור ההשתלה ולכן רצוי קודם לעבור תהליך של הכנה על מנת לבצע השתלת שיניים במצב כזה. עוד גורם שיכול להימצא כגורם שמפחית את הסיכוי להצלחה בהשתלות שיניים הינו עישון ושתיית אלכוהול. מטופל שנוהג לשתות ולעשן נמצא בקבוצת סיכון גבוהה יותר לאי הצלחה של השתלת שיניים. רופאי שיניים ממליצים למעשנים להימנע מעישון לפני ההשתלה וגם לאחר ההשתלה על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של השתלת השיניים.

חשוב מאוד כאשר ניגשים לבצע השתלת שיניים לבחור ברופא מומחה בעל תעודות ומסמכים שמעידים על כישרונו. הבחירה ברופא מומחה לצורך ביצוע של השתלת שיניים היא בחירה חשובה מאוד שיכולה למנוע היסתבכויות רפואיות בעתיד. קרו מקרים בעבר בהם רופאי שיניים ביצעו השתלת שיניים שהן אינן מוצלחות וכתוצאה מכך מטופלים חלו במחלות זיהומיות בפה והיו זקוקים להמשך טיפול מורכב. להשתלות שיניים אין גיל מומלץ והן מתאימות לכל גיל. גם ילדים וגם מבוגרים יכולים לקלוט שתלי שיניים בצורה טובה במידת הצורך.

השתלת שיניים הינה טיפול שיכול לשפר עבור מטופלים רבים את אייכות החיים בצורה משמעותית. בריאות הפה והלסת והמראה של הלסת הינם גורם חשוב במראה הכללי של פנינו ובאסתטיקה אותה אנחנו משדרים לכל מי שמתבונן עלינו, לכן לפעמים טיפולים בהשתלת שיניים הם טיפולים שעוזרים להעלאת הביטחון העצמי וליצירת מראה פנים טוב יותר.


תגיות: השתלת שיניים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה