אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > כירורגיה פלסטית לאימהות

אסתטיקה וכירורגיה פלסטית לאימהות צעירות לאחר לידות


ד'ר דנה אגוזי / 4.5.11
על ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים בדרך לחיטוב לאחר לידות

סיימתן את פרק הלידות בחייכן ונותרתן עם חזה נפול ובטן רפויה? חבל שתחכו לגיל הפנסיה כדי להיראות טוב כשנה לאחר הלידה אתן יכולות לשדרג את המראה, להרים ולעצב את החזה, למתוח את הבטן ולשפר את מראה הפנים כל המידע הנחוץ כדי להיות אימא צעירה ואטרקטיבית כשהילדים עוד קטנים ואת בשיא שנותייך.

מאת: ד"ר דנה אגוזי, רופאה מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית בקריה הרפואית רמב"ם וברשת מרפאות "כללית אסתטיקה"

בשנים האחרונות מסתמנת תופעה מעניינת – הניתוחים האסתטיים הם לא עוד מנת חלקן של צעירות השואפות לשדרג את הקיים, או של נשים מבוגרות שמבקשות לשוב לגזרה מפעם. גם אימהות צעירות בגילאי 30-40, ממהרות לשפר את המראה שלהן מיד לאחר שסיימו את פרק הלידות ובניית המשפחה בחייהן, וחוזרות להיות נשים חטובות ומטופחות כשהילדים עוד קטנים.

המדובר בניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים לשדרוג האם הצעירה או בקיצור: "יופי אמא". אתרי אינטרנט דנים בנושא ומרפאות רבות לכירורגיה פלסטית מקדישות מקום לתחום שסוחף יותר ויותר נשים המצהירות שאינן רוצות להמתין לגיל שבו הילדים יעזבו את הבית על מנת לשוב למראה המצודד. נשים שעברו את הניתוחים והטיפולים באיחור מה, מצהירות שלו היו יודעות כמה טוב ייראו בעודן צעירות – היו עושות את הטיפולים הללו שנים קודם לכן.

נשים צעירות שמבקשות להחזיר עטרה ליושנה אחרי תקופת הלידות, מתרכזות בדרך כלל בשיפור מראה החזה הצנוח, שאיבת שומן ומיצוק הבטן שהידלדלה והפכה רפויה ולא אטרקטיבית. כדי שהמראה יהיה מושלם חלק ניכר מהנשים עוברות גם טיפולי פנים הכוללים הצערת המרקם, מילוי נפחים והעלמת קמטים.

מתי לעשות את הטיפולים?
למרות שהפנטזיה היא להגיע חטובות לברית או לבריתה – ברשת מרפאות כללית אסתטיקה לא ממליצים להתחיל בפרוצדורות ניתוחיות בשנה הראשונה לאחר הלידה. הגוף עדיין רגיש וזקוק לזמן על מנת לחזור לעצמו. העור מתכווץ, הרחם חוזר למימדיו המקוריים, התפרים מחלימים, נפחי הנוזלים וההורמונים מתאזנים לאיטם ועדיין מורגשות בצקות כחלק מדרכו של הגוף לנקז את עודף הנוזלים שצבר בתקופת ההיריון. אי לכך, חשוב להניח לגוף להחלים מההיריון ומהלידה, ורק אחרי שנה להתחיל בהכנות לשדרוג הגוף.
 
אילו טיפולים ניתן לעשות במסגרת טיפולי "יופי אמא?":

ניתוחי חזה: לאחר הלידות וההנקה, השדיים לא פעם מאבדים צורה ונראים מרוקנים ונפולים. נשים שהשד שלהן רק התרוקן אבל אינו נפול – יוכלו לעבור הגדלת חזה בלבד, במקרים בהם השד צנוח אך קיימת מספיק רקמת שד ניתן להסתפק בניתוח הרמת שד ואילו במקרים בהם השד התרוקן ונותרה בעיקר מעטפת עור ופטמה צנוחה – הניתוח המתאים הינו ניתוח המשלב הרמה והגדלה בו זמנית, מחזירים את הנפח באמצעות שתל המוכנס אל מתחת לרקמת שריר החזה.. בניתוח הרמה מעוצב השד מחדש, כולל מיקום מחודש של הפטמות. הצלקת בהתאם לכך נותרת סביב הפטמה ובקו העובר מהפטמה ומטה עד לקפל השד התחתון. ההרמה גורמת לשד לאבד מעט מגודלו ועל כן השתל מאזן גם את הגודל

ההחלמה: אורכת כשבועיים עד חודש לערך ומלווה בעיקר בתחושת נפיחות שיורדת בהדרגה. לאחר הניתוח יש ללבוש חזיית ספורט תומכת ואחרי כן אפשר לשוב לפעילות רגילה.

ניתוחים למתיחת בטן: בטן תחתונה שהפכה מדולדלת ורפויה עם ההריונות, דורשת מתיחה ועיצוב מחדש שכן בדרך כלל גם אחרי דיאטה – העור הרופף לא ייעלם ולא יימתח. בניתוח זה אם כן, יוצרים חתן לאורך הבטן התחתונה – קרוב למפשעה (בדרך כלל בהתייעצות עם המטופלת – יוצרים את הקו כך שיתאים לקו הלבנים ובגד הים שלה). מסירים את עודפי העור והשומן, מהדקים את השרירים הרפויים ודופן הבטן מעוצבת מחדש ויוצרת מראה חטוב ואסתטי.

ההחלמה: אורכת כשבועיים לערך, במהלכם מומלץ לא לעסוק בפעילות גופנית. הצלקת בדרך כלל עדינה ודקה ככל הניתן. עם הזמן עוברת הצלקת תהליך של בשלות – מאדום לצבע העור, והופכת רכה למגע.

שאיבות שומן: במקרים בהם לאחר הדיאטה קיים מצבור של שומן באזורים שונים בגוף שאינו נעלם – ניתן להסירו באמצעות שאיבה המפסלת ומחטבת את האזור. מדובר בשומן המתרכז במוקדי שומן מסוימים כמו בירכיים, בישבן, ולעיתים אפשר לשאוב גם מאזור הבטן – אם אמנם מדובר רק בשומן וכשאיכות העור שמורה ושרירי הבטן לא רפויים . בעת הצורך אפשר לשאוב שומן גם מאזורים פחות נפוצים כמו אזור הברכיים, השוקיים ולעיתים בגב ובמותניים. חשוב ביותר להגיע לפעולה זו אחרי הדיאטה משום שכמות השאיבה המותרת היא עד 5 ק"ג בלבד. מעבר לכך, עלול התהליך לסכן חיים.

טיפולי פנים: לאחר גיל 40, ניכרים סימני הזדקנות ראשונים על עור הפנים. בגילאים הללו בדרך כלל אין צורך במתיחת הפנים ועל כן ההזרקות הן החלק הפשוט והקצר במסגרת טיפולי "יופי, אמא". כדי להשלים את שדרוג הגוף, יכולות האמהות הצעירות להתחיל בסדרות של טיפולי פנים שונים עוד לפני תום השנה הראשונה ללידה.

ניתן לשלב הזרקות בוטוקס למצח ולאזור העיניים ("המניפה") והזרקות חומצה היאלורונית או שומן לאזורים התחתונים בפנים – צידי האף והפה, שפתיים וליד הסנטר. כיום נוטים למלא נפחים ולא רק להחליק קמטים. מילוי הנפח תורם להצערת הפנים ולמראה קורן ויפה. את הטיפולים הללו, מבצעים אחת ל-3-12 חודשים, בהתאם לצורך ולמען שימור התוצאה. בחלוף הזמן – יש צורך בפחות טיפולים כיוון ששימור העור יוצר פחות קמטים חדשים ויש פחות נטייה להעמקת קמטים קיימים.

מספר עצות מועילות:

  • הגיעי בשלה לניתוח: הנשים שמבקשות לשפר את המראה לאחר שסיימו את פרק הלידות, בדרך כלל מצויות במקום בשל גם מבחינה פסיכולוגית. רמת ההבנה והמוכנות שלהן לניתוח גבוהה וכך גם היכולת להתמודד עם השינוי ועם ההחלמה. מאידך - לא כולן חייבות לשדרג. ניתוחים לשיפור המראה הם עניין אישי. נשים שרוצות להיות אמהות צעירות ואטרקטיביות יכולות לעשות זאת אולם אין המדובר בעניין שהחיים תלויים בו. מהססת? חכי קצת. דברי עם חברות. בדרך כלל, נשים שעברו את השדרוג מדווחות על אושר גדול.
  • לכי על בטוח: עשי את הניתוח במקומות מורשים, מקצועיים ומוסמכים. אל תתפתי למבצעים, ולמקומות לא מוכרים. ברשת מרפאות כללית אסתטיקה כל הרופאים המנתחים הינם חברים באיגוד לכירורגיה פלסטית.
  • אחד אחד: אולי יותר נוח למתוח את הבטן ולהרים את החזה בו זמנית, אולם הניסיון מוכיח שיותר שמרני הוא גם יותר נכון וסולידי. עדיף לעבור כל ניתוח בנפרד, להחלים ואז להתחיל עם השני. רמת הסיבוכים באופן זה פוחתת וההחלמה נכונה וטובה יותר. מעבר לכך – תוכלי להעריך טוב יותר את המראה החדש שלך, אם תשדרגי בכל פעם איבר אחר בגופך.

תגיות: ניתוחי חזה, ניתוחים למתיחת בטן, שאיבות שומן, טיפולי פנים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה