אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > 10 כללים לפני ניתוח פלסטי

10 כללי הזהב לפני ניתוח פלסטי


דר' טלי פרידמן / 13.4.11
לקראת חופשת הפסח, רבים מהישראלים מתכננים לעבור ניתוח פלסטי
 
דר' טלי פרידמן, מומחית בכירורגיה פלסטית, מנהלת השירות לניתוחים לעיצוב הגוף במרכז הרפואי אסף הרופא וביחידה לעיצוב הגוף במרכז לטיפול בהשמנת יתר, אסיא באסותא מגישה את 10 כללי הזהב כיצד להתכונן לקראת הניתוח:

1. היו פתוחים - חשוב מאוד להיות פתוחים וגלויים עם הרופא המנתח לגבי עבר רפואי ולספק לו מידע שלם על מצבכם הרפואי בעבר ובהווה, גם לגבי נתונים שנראים לא רלוונטיים.

2. הכנה נפשית ומידע - במקביל התכוננו נפשית לקראת הניתוח בכך שתחקרו, תתייעצו, תפתחו ציפיות ריאליות מתוצאות הניתוח, תבינו מהו תהליך השיקום ותדאגו לעצמכם לתמיכה נפשית לפני ולאחר הניתוח.

3. עישון - אם אתם מעשנים, הימנעו מעישון לפחות שבועיים מלפני ולאחר הניתוח שכן עישון מגביר את הסיכון לסיבוכים לאחר הניתוח ומאט את קצב ההחלמה. בנוסף, חשוב להימנע מעישון פאסיבי שכן השפעתו זהה לעישון אקטיבי מבחינת הסיכונים הטמונים בו.

4. מחלות ותרופות - לכ - 15% מהאוכלוסייה תתכן נטייה מולדת לקרישיות יתר, ולכן כל מי שעומד לפני ניתוח פלסטי אשר סבל בעברו מקרישי דם או שבן משפחה שלו סבל מבעיה זו, חשוב שידווח על לרופא המנתח. בנוסף לכל אדם עם סיפור משפחתי של פקקת ורידים מומלץ לעבור בירור המטולוגי לשלילת קרישיות יתר (טרומבופיליה) שכן נטייה גנטית כזו מחייבת טיפול מניעתי במדללי דם מיד לאחר הניתוח. לאנשים הנוטלים באופן קבוע תרופות כגון אספירין ותרופות אנטי דלקתיות או כל תרופה ותוסף מזון אחרים המתפקדים כמדללי דם, מומלץ בהתייעצות עם הרופא להפסיקם כשבוע לפני הניתוח, שכן הם עלולים לעיתים לגרום לדימום ולשטפי דם לאחר הניתוח.

5. חברים ומשפחה - דאגו לכך שאדם כלשהו חבר או בן משפחה יסיע אתכם לניתוח ויחזיר אתכם ואף יהיה פנוי למספר שעות מעבר לזמן שנקבע מראש. במקביל ארגנו מישהו שידאג לכם ויהיה איתכם במשך 24-72 השעות הראשונות שלאחר הניתוח בבית.

6. בית - ארגנו מראש בבית איזור מנוחה והתאוששות הכולל הרבה כריות, ספרים, מגזינים, יומן, דפים, כלי כתיבה, טלוויזיה, שלט רחוק, דיסקים אהובים, מחשב נייד ועוד. רצוי לכסות את החלונות בבד כהה או לדאוג לתריסים מוגפים כדי לאפשר לישון ולנוח גם במהלך היום. כדאי להניח לידכם באזור המנוחה בבית פעמון, משרוקית או כל דבר שאיתו תוכלו לקרוא לעזרה במקרה חירום יוצא דופן. הכינו לפני צאתכם מהבית לניתוח מספר שקיות קרח במקפיא והשתמשו בהם כדי להפחית את הנפיחות שלאחר הניתוח על פי המלצת הרופא. דאגו מראש שיהיה בבית כסא שקל להכניסו לאמבטיה, לעיתים לאחר ניתוח פלסטי מרגישים תחושו תשישות וכדי למנוע נפילות ופציעות בזמן המקלחת רצוי להניח בתוך האמבטיה כיסא או משענת יציבה.

7. קניות - קנו מבעוד מועד, קרם לחות, קרם למניעת צלקות, וזלין בשביל החתכים וטיפות עיניים כי אחרי הניתוח העיניים יכולות להיות יבשות.

8. אוכל ושתיה - הכינו לעצמכם מספר ארוחות מראש שכוללות חטיפים, מרקים, חטיפי אנרגיה, מיצים, רצוי לרכוש גם קשים לשתיה כדי להקל על התהליך. התייעצו עם הרופא והעשירו במידת הצורך את התזונה לאחר הניתוח בחלבונים המסייעים בהתאוששות הגוף והמעיטו במאכלים הכוללים כמות מוגבר של נתרן כדי למנוע נפיחות ואצירת נוזלים.

9. יום הניתוח - ביום הניתוח לבשו בגדים נוחים ורפויים, כדי שיהיה נוח לפשוט אותם וללבוש אותם לפני ואחרי הניתוח.

10. רדו מהמיטה - בהתאם למורכבות הניתוח כך יהיה אורך ההתאוששות והמנוחה במיטה. עם זאת, ירידה מהמיטה מומלצת בהקדם האפשרי לאחר הניתוח, ומספר פעמים ביום, על מנת להמריץ את ניקוז הדם מהגפים התחתונות ולמנוע פקקת ורידים.


תגיות: ניתוחים פלסטיים, ניתוח פלסטי, הכנה ל ניתוח פלסטי
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה