אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) מחקר רפואי > שילוב בין רפואה מערבית לדיקור

שילוב בין רפואה מערבית לדיקור


23.8.10
שילוב בין רפואה מערבית ל דיקור סיני – מביא לתוצאות הטיפול הטובות ביותר!

מחקר חדש שפורסם במגזין הרפואי ה"ניו אינגלנד":

שילוב בין רפואה מערבית ל דיקור סיני – מביא לתוצאות הטיפול הטובות ביותר!

במחקר שפורסם בסוף יולי ב ניו אינגלנד," THE NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE" - אחד ממגזיני הרפואה היוקרתיים המתפרסמים בעולם, ממליצים רופאים לשלב טיפול ברפואה מערבית עם טיפול משלים בדיקור, על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולהקל על סבלו של המטופל * ד"ר זיו בר, הומיאופת ורופא אזורי ב"כללית רפואה משלימה": "מדובר במהפך משמח ואמיתי בגישה ובקבלת הרפואה המשלימה, שייטיב עם המטופלים" * חוד המחט, גרסת 2010

פועל בניין שהגיע לקבלת טיפול באחת המרפאות בארצות הברית, יצר מבלי שידע, מהפך בגישתם של חוקרים ורופאים אמריקאים לרפואה המשלימה. הפועל התלונן על כאבי גב שהחריפו והלכו עם הזמן. אבחון המקרה כלל התייעצות מומחים ובדיקת הדמיה – MRI, שלאחריה החליטו הרופאים על הטיפול המתאים: פיזיותרפיה בשילוב דיקור.

לכאורה נראה הדבר טבעי אולם מי שמכיר את שתי הגישות – רפואת המערב ורפואת המזרח, יודע שהחיבור בין שתיהן, אינו מובן מאליו. להפך. לא פעם הובעה אף ספקנות וחשדנות של אחת מהאסכולות כלפי השנייה. אלא שבמחקר שפורסם בסוף חודש יולי במגזין הרפואה "THE NEW ENGLAND JOURNAL OF MEDICINE" מציעים חוקרים מבית הספר לרפואה במרילנד, לשלול את הספקנות.

במחקר, ניתחו החוקרים את מקרה כאבי הגב של פועל הבניין גם באמצעות כלים מהרפואה הסינית, והגיעו למסקנה ששילוב בין שתי הגישות – המערבית והסינית, הוא התשובה לכאביו. ולא רק פועל הבניין - על מנת לתמוך במקרה הנ"ל, הם מצטטים במחקר שורה של מחקרים העוסקים ביעילות שיטות הדיקור במקרים שונים, ומציינים כי הוכח מעל לכל ספק שבמקרים בהם הרפואה המערבית אינה יכולה להביא לפתרון מושלם בעיות כמו כאב כרוני, למשל, מומלץ להשתמש בדיקור להקלה על הכאב ולהעלמתו. בעקבות כך, מביאים החוקרים את המלצת איגוד הרופאים האמריקאי, להיעזר בדיקור בכל מקרה של כאב כרוני, ולשלבו בטיפול הקונבנציונאלי.

"מדובר במהפך אמיתי, משמח וחשוב שמוכיח שיש כאן קבלה הדדית", אומר ד"ר זיו בר, רופא אזורי והומיאופת במרפאות "כללית רפואה משלימה". "ראשית, מדובר בשינוי הגישה הבסיסית בעיקר של הרפואה המערבית כלפי הרפואה המשלימה – מה שמעלה את קרנה ומראה שיש הערכה וקבלה כלפיה. מעבר לכך – הדבר יביא ללא ספק לתוצאות טובות יותר למטופלים עצמם שייהנו מטיפול משופר ומהקלה ואף העלמה מוחלטת של הכאב".

במחקר מציעים הרופאים לקיים כ-12 טיפולי דיקור, תוך מעקב רפואי צמוד. "העובדה שמצוטט כאן פרוטוקול מסודר של טיפולים מהווה הוכחה ניצחת כפי שטענו כל השנים – ששיתוף פעולה בין רפואה מערבית וקונבנציונאלית, עדיף על פני כל אחת מהשיטות בנפרד", אומר ד"ר בר.

באילו מקרים השילוב בין מזרח ומערב יוכל להביא לתוצאות הטובות ביותר:

- טיפול בבעיות גיל המעבר: נשים שלא יכולות לקבל טיפול הורמונאלי מסיבות שונות יוכלו ליהנות מטיפול גינקולוגי חלופי המשלב דיקור.

- ניתוחים: מי שאינם יכולים לעבור הליך ניתוחי או רפואי בשל בעיות של גיל מבוגר, מערכת חיסונית חלשה וכדומה – יוכלו ליהנות ממעקב רפואי בתוספת דיקור שיסייע לחיזוק המערכת החיסונית וישפר את הרגשתם ואת איכות חייהם.

- מחלות סתיו וחורף: כל מה שקשור לדרכי הנשימה ובעיות אסתמה, יכול להיפתר באמצעות טיפול קונבנציונאלי ודיקור – מחקרים מוכיחים כי בתחום זה, מדובר בשילוב מנצח.

- הרגעה של בעיות כרוניות: במקרים של עוויתות, מעי רגיז, מחלות עור כרוניות ומגרנות.

- נטילת תרופות: האפשרות להשתמש בדיקור להרגעת כאב, עשויה להפחית את כמות השימוש בתרופות.
 
מאת: ד"ר זיו בר, רופא אזורי והומיאופת ב"כללית רפואה משלימה"

תגיות: רפואה משלימה, רפואה סינית, דיקור סיני, צמחי מרפא, מחקר רפואי
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה