אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

שפעת החזירים? כבר לא מפחדת!!!


20/8/09
"הבן שלך חולה בשפעת החזירים!"...המשפט שאף אמא לא רוצה לשמוע מהרופא...אני שמעתי! וכך נולד לו המאמר החשוב הזה. איך תוכלו להגדיל את הסיכויים לא להידבק? מה ניתן לעשות באופן טבעי בשביל לטפל אם אתם חושדים שכבר נדבקתם? כל זאת ועוד...

הקדמה

"איה, הבן שלך סובל משפעת החזירים"!
ככה התחיל המפגש שלי עם רופא הילדים של בני יובל בן ה- 4 חודשים.

 

במאמר זה תקראו על שפעת החזירים הכל-כך מתוקשרת לאחרונה, איך תוכלו להגדיל את הסיכויים לא להידבק, ומה ניתן לעשות באופן טבעי בשביל לטפל אם אתם חושדים שכבר נדבקתם
(רמז: אני לא הולכת להגיד לכם כמו הרופאים לחזור הביתה, לקחת אקמול ולתת לזה לעבור לבד!)

חדשות חדשות ושוב...חדשות

אני לא מרבה לראות חדשות ומי שמכיר אותי יודע שאני עושה זאת באופן מכוון. היום, כדי להיות מעודכן במה שקורה במדינה לא צריכים לראות טלוויזיה – בסופו של דבר מה שקורה יגיע אליך אם תרצה בכך או לא...ולי אישית עדיף לשמור על הבריאות שלי ולדעת רק מה שצריך ולא מעבר.

 

התקשורת יודעת על אילו כפתורים ללחוץ, היא יודעת ומומחית בלהפעיל אותנו, לשחק עם הרגשות שלנו וליצור כאוס ופחדים. התקשורת טובה בזה מאוד ויודעת איך להיכנס בנו עם כל הדרמה (אני שוקלת להציע לה פרס אמי על כך)

 

אז אתם וודאי יכולים לנחש שעל שפעת החזירים שמעתי יותר ממה שהייתי צריכה לשמוע גם בלי לראות חדשות, כולל כל ההפחדות וכולל כל ההנחיות.

 

בדיוק בגלל זה, המשפט הזה של הרופא שמודיע לי שלבני יש שפעת החזירים נפל עלי כמו רעם ביום בהיר.

 

יובל אומנם ילד ראשון אך אני לא מחשיבה את עצמי לאמא היסטרית – בעיקר בגלל תחושת הביטחון שיש לי עם כל הכלים שעומדים לרשותי כדי לטפל בבעיות בריאות שצצות פה ושם. אך כששמעתי את המילים "שפעת החזירים" הדם זרם לי (וממש לא לאט) ישר לרגליים והרגשתי שהנשימה שלי נעצרת. פתאום זה היכה בי לראשונה - ההכרה שנכנסת פה למשחק תחושת נטל האחריות הכבדה על מישהו אחר שהוא לא אני...

הסימפטומים

הילד קדח מחום שבוע שלם...ואני מניחה שרובכם תסכימו איתי שגם אצל מבוגר כשחום עולה ל- 39.9 מעלות זה מפחיד, אז על אחת כמה וכמה אצל תינוק כל כך קטן.

 

הוא בקושי הצליח לנשום מאחר והאף היה סתום עם נזלת צמיגה, הוא חרחר עם ליחה מרובה ובקושי היה מסוגל במצב הזה לאכול, הוא היה חלש מאוד ובכה הרבה ועשה לנו לילות לבנים. הלב פשוט נכמר!

 

אבל מה שהבהיל אותי באמת היה ההפחדות התקשורתיות שהיו אז בעיצומן, והעובדה שלא הצלחתי להוריד את החום למשהו סביר יותר (הייתי מוכנה לקנות 38.5 מעלות בכל רגע!) גם לא בעזרת אמבטיות קרירות וגם לא כשנכנעתי ל"אקמולי". החום פשוט לא ירד.

 

סימפטומים נוספים דומים מאוד לשפעת הרגילה כמו שאתם מכירים אותה, כלומר, השפעת הזאת לא המציאה את הגלגל וכל אחד יכול לחוות אותה טיפה שונה כמו כל שפעת. כלומר, יש כאלה שיחוו את כל קשת הסימפטומים ויש כאלה שאפילו לא ידעו שהיתה להם שפעת החזירים.

 

אז רק בשביל לסגור את הפינה הזאת – מדובר על כאבים בגוף/שרירים, כאבי ראש וגרון, חום, שיעול, צמרמורות, עייפות ותשישות כללית.

 

יכול להיות שיש הקאות ושלשולים אך זה לא ברור האם זה היה קשור לשפעת החזירים או לוירוס אחר שמסתובב לו לאחרונה ופוגע בכל מי שהוא רק יכול.

החדשות הטובות

אם חליתם – החדשות הטובות הן שאתם מחוסנים לחורף!

אז על מה כל ההיסטריה?

לעניות דעתי ההיסטריה נבעה מכך שמדובר בזן חדש שהמציא את עצמו...וכמו כל דבר חדש, שלא יודעים איך הוא מתנהג, ועדיין לא יודעים איך לטפל בו ולאיזה תרופות הוא מגיב, היה מאוד מובן מדוע הבהלה. בנוסף, התקשורת יצאה בהודעות דרמטיות על כך שהשפעת הזאת הורגת אנשים (היום אנו יודעים שלא יותר מכל שפעת אחרת - אך התקשורת חגגה על כך).

 

הבהלה נבעה גם מהעובדה שהשפעת הזו משפיעה על גילאיים שונים מהשפעת הרגילה וכמובן מההתפשטות המהירה שלה בעולם שהתחילה ממקסיקו ועשתה את דרכה בצורה בטוחה ויציבה ישירות לארצנו הקטנה.

 

רק בשביל להרגיע, הסיכון בכל שפעת נתונה לתינוקות, נשים בהריון ואנשים הסובלים ממחלת רקע (מחלת לב, סוכרת, בעיות נשימתיות)

רובנו הולכים לחלות!

כמה פרובוקטיבי לכתוב דבר כזה אתם שואלים? ובכן, מי שלא מקדים תרופה למכה אכן מגדיל את סיכוייו לחלות בשפעת החזירים. ההדבקה כל כך קלה, ולכן הסבירות שזה יגיע אליכם בסופו של דבר היא לא קטנה. אני מניחה שזה ילך ויתפשט לקראת החורף.

 

השאלה מה אתם הולכים לעשות כדי לחסן את הגוף ולהימנע עד כמה שניתן מהידבקות? או לחילופין,  לעזור לו לעבור את השפעת הזאת עם מינימום של אי נוחות ולהתמודד איתה טוב יותר!

הטיפול הקונבנציונלי

אז עד שיפתחו חיסון, כרגע השפעת מטופלת בתרופות Tamiflu ו- Relenza . אך אם אין מחלת רקע כלשהי ברוב המקרים הרופא יגיד לכם לשבת בבית ולחכות שהמחלה תעבור מעצמה, ולהוריד את החום עם אקמול.

 

אני אישית חושבת שאם כבר חליתם, יש כל כך הרבה מה לעשות בשביל שהסבל יפחת משמעותית והמחלה תתקצר – אז למה לסבול? ובדיוק זה מה שמוביל אותי לטיפול הטבעי אותו אני מציעה לשם כך... טיפול אותו ניתן בהחלט לקחת במקביל לתרופות ואף לחיסון שאני מניחה שיצא בעתיד הקרוב.

הטיפול הטבעי – מה יש לנטורופתיה להציע? מה עושים?

אז בהמשך לסיפור האישי שלי עם הבן, מיד התעשתי...טוב נו, אם להיות כנה אז לא בדיוק מיד...קדמה לזה ריצה היסטריות עם הילד על הידיים לרופא זמני (הראשון שהיה פנוי) כשזה הגיע כמעט ל- 40 מעלות חום שלא הצלחתי להוריד.

 

הרופא שלא גילה שום סיבה להקל עלי ולהרגיע אותי כאמא חדשה, אלא להפך – הוא מצא לנכון להוכיח אותי, להסתכל עלי בזלזול ולכעוס על כך שהוצאתי את הילד מהבית...הוא נתן לי להמתין לו כדי שיסיים כמה שיחות טלפון ופתר אותי ב"תחזרי הביתה ותני לזה לעבור"

 

הוא עשה לי בכך שירות גדול מאחר ואז החלטתי לקחת את המושכות לידיים ולהתחיל את הטיפול הטבעי שאני יודעת לתת הכי טוב עם מיטב אהבתי – וברור לכם שזה עבד!!!

 

אתם וודאי שואלים מה עשיתי?
ראשית, צריך להבין שהטיפול בתינוקות הוא שונה ומעבר לכך, הוא גם מאוד אינדוידואלי כי אני לא אטפל באותו אופן בכל אחד.

 

מאחר ויובל עדיין לא אוכל מוצקים, לא היה שום טעם להתייחסות לנושא התזונה שהיא מאוד קריטית בילדים ומבוגרים למניעת ההדבקות בשפעת (אני נותנת בטיפול הנחיות תזונתיות מאוד ברורות כדי לחזק את מערכת החיסון ולחזק את הגוף!)

 

היה לי חשוב להניק אותו כמה שיותר, נעזרתי בטיפות הומיאופתיות שדאגתי להכין ביום לידתו מהשילייה עצמה (נשים יקרות, אם אתן בהריון – לא לפספס את העיניין הזה!), נתתי טינקטורה ממספר צמחים שהתאמתי לו באופן אישי, והתחלתי להכניס לו אותה בטיפות לבקבוק עם החלב (בין אם זה חלב- אם שאוב, או בין אם זה תרכובת מזון לתינוקות)...

 

ותאמינו או לא – יומיים אחר-כך הילד הלך לשיעור בבריכה, החיוך חזר, החום ירד, השינה שוב הסתדרה (עד כמה שיכולה להיות מסודרת אצל תינוק בן 4 חודשים), התיאבון חזר ובגדול, והחרחורים נעלמו.

 

הטיפול בילדים ומבוגרים

מערכת החיסון של כל אחד מתנהגת באופן שונה - זאת הסיבה שחלקנו חולים הרבה ונדבקים בקלות וחלקנו יכולים לעבור שנים רבות ללא שום מחלה ויראלית. אך ישנם גורמים רבים שיכולים להחליש את המערכת החיסונית שמגנה עלינו ומכאן ההידבקות מאוד קלה.

 

לכן, אני עושה שימוש בצמחי מרפא שנחקרו וידועים כאפקטיביים במיוחד למניעה וטיפול במחלות ויראליות, וכל אחד מקבל את הצמחים שמתאימים לו ולמצב מערכת החיסונית שלו.

 

מעבר לנושא התזונה שמותאמת אישית ולצמחי המרפא המופלאים, חשוב מאוד להשגיח על:

1.שתיית מים!!! והרבה!

2.תנועה (פעילות גופנית) - קריטי!

3. שעות שינה מספקות ורציפות והרבה מנוחה

4.להישמר עד כמה שניתן ממקומות הומים

5. להישמר ממעבר בין טמפרטורות קרות לחמות שוב ושוב (מזגנים)

6. איזון רגשי והימנעות ממצבי דחק ולחצים


הרופאים מוסיפים ובצדק - לשמור על הגיינה ושטיפת ידיים (לי אישית יש בבית ג'ל אלכוהול) ולדאוג לא לשים יד על הפה כשמשתעלים או מתעטשים אלא להשתמש במטפחת או נייר, ואני מוסיפה: שימו לב למי אתם לוחצים ידיים.

לסיכום

הסברה של הרופא היתה שכל הילדים החולים היום סובלים משפעת החזירים בלי יוצא מן הכלל, ועל סמך זה היתה הקביעה שלו.  אך מאחר ובני לא נבדק ולא נלקחו ממנו דגימות אני לא יכולה להסכים חד משמעית עם חוות הדעת של הרופא שאכן היתה זו שפעת החזירים בוודאות. מה שבטוח, גם אם היא תגיע – אני כבר לא מפחדת!!!

 

לאחר שראיתי את התגובה של הילד לצמחים שנתתי לו (חבל שנזכרתי להתחיל לטפל בשלב כל כך מאוחר) אני יודעת בוודאות שיש מה לעשות וזה עובד!

 

כמובן שהכי טוב זה למנוע – כל מי שמגיע אלי היום לקליניקה כדי להתחיל טיפול מניעתי כבר עכשיו עושה בחוכמה! הוירוסים אינם נחלתו של החורף בלבד, חשובלהכין את הגוף ולהיכנס עם הטיפול ישר לתוך מעמקי החורף העתיד לבוא עלינו עם שלל מעלליו.

 

מזמינה אתכם להקדים תרופה למכה
הרבה בריאות
איה הוד

09-7677621

 


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה