אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

סוגי ציפויים לשיניים ומחירים


7.3.21
סוגי ציפויים לשיניים ומחירים

החיוך שלנו הוא כרטיס הביקור הראשון שלנו לעולם, ויותר ישראלים מאי פעם מסרבים להתפשר על חיוך לבן, ישר ומושלם. פתרונות כגון ציפוי חרסינה לשיניים הם כיום אפשרות ריאלית לכל מי שסובל משיניים שבורות או סדוקות, מי שזקוק להלבנה אמינה ועמידה, ואפילו מי שלא מרוצה מצורת השיניים, הרווחים ביניהן וכו'. אז מה זה בעצם ציפוי חרסינה לשיניים, אילו סוגים קיימים ואיך זה עובד?

למינייט: ציפוי חרסינה לשיניים

טכניקה זו פותרת את הבעיות האסתטיות של השיניים הטבעיות של המטופל על ידי ציפוי שלהן בשכבת למינייט דקה – תהליך הנקרא למינציה. בניגוד לתהליך הבהרת שיניים, שבו אנו משנים את צבעה של השן הטבעית ומצפים שהוא ימשיך להיות פגיע לשינויי גוון בהמשך, כאן מדובר בהלבנת שיניים. כלומר, השן מכוסה לחלוטין בשכבת חרסינה ואי אפשר לראות יותר את הצבע או הצורה של השן המקורית, רק את אלה שבחרנו לעצמנו. שכבת החרסינה חזקה ועמידה לאורך שנים.

כיצד מתבצעת הלמינציה?

תהליך הלמינציה כולל סדרת בדיקות וצילומים דקדקניים של חלל הפה והשיניים, על מנת ליצור מודל מדויק ומותאם אישית למטופל. לאחר מכן, רופא השיניים ישייף את השן הטבעית לעומק של 0.3 עד 0.7 מ"מ על מנת להיפטר מהפיגמנטציה החזקה והבלתי רצויה של השן הטבעית, בנוסף להקטנה של השן במטרה לפנות מקום לקליפת החרסינה שתותקן עליה. לבסוף, מודבק ציפוי חרסינה לשיניים בעזרת דבק חזק ומתאים ליצירת תוצאה אסתטית ועמידה לאורך שנים.

מחירי ציפוי חרסינה לשיניים

המחיר הכולל של הטיפול הוא גמיש ביותר ותלוי במספר רב של משתנים:

● סוג ואיכות החומר ממנו עשוי הציפוי

● רמת המקצועיות של מעבדת השיניים

● המוניטין והניסיון של רופא השיניים עצמו

● מידת החומרה של השן ומצבו הכללי של חלל הפה

● מספר השיניים שיקבלו את הציפוי – ככל שמצפים שיניים רבות יותר, כך עולה הסבירות שתקבלו הנחה במחיר עבור כל שן

ניתן להעריך באופן גס כי ציפוי חרסינה לשיניים יעלה בין 2,500 ל-3,800 ₪ עבור כל שן.

סוגי ציפוי שיניים נוספים

בעוד שציפוי חרסינה הוא פתרון שכיח ואיכותי למדי, קיימים בשוק כמובן עוד סוגים רבים של ציפויים לשיניים.

לומינירס

ציפוי מודרני יותר לשיניים שעשוי גם הוא מחרסינה. ההבדל העיקרי בינו לבין הלמינייט הוא עובי הציפוי: הלומינירס דק הרבה יותר, ומכאן היתרון וגם החיסרון שלו אל מול הלמינייט. מצד אחד, הוא תופס הרבה פחות מקום ולכן לא יוצר הגדלה בלתי רצויה של השן או שינוי בלתי רצוי של צורתה. בנוסף, הוא לא מצריך שיוף של השן לפני ההדבקה. עם זאת, זהו איננו פתרון מספק במקרה של פגמים גדולים ובולטים מבחינת צורת או צבע השן, שזקוקים לשכבה עבה יותר של כיסוי.

קומפוזיטים

ציפוי העשוי שכבה דקה במיוחד של חומר מרוכז המיוצר משרף. אפשר להשתמש בו גם לציפוי השן וגם למילוי שלה. חומר זה קל יותר לעיבוד ולשינוי, ולכן במקרה של שבירה ניתן לעתים לתקן אותו במקום להחליף את הציפוי כולו. עם זאת, מאותה סיבה בדיוק ציפוי זה הוא גם פחות עמיד ויציב, ועלול לשנות צבע בדיוק כמו שיניים טבעיות.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה