אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

באטמ תשתתף בסבב השקעה של 10 מיליון דולר בטכנולוגיית האבחון למחלות זיהומיות של אדור


15.12.20
באטמ מספקת עדכון בעניין אדור דיאגנוסטיקס אדור פיתחה טכנולוגיית RCA חדשה המאפשרת אבחון דיאגנוסטי תוך פחות מ-30 דקות

בנוסף, יושקעו באדור 10 מיליון דולר במטרה להאיץ את פיתוח בדיקת ה-RCA

15 בדצמבר 2020 – באטמ, (ת"א: BVC; לונדון: BVC) חברת טכנולוגיה המתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות תקשורת וסייבר מתקדמות וציוד רפואי לבדיקות מעבדה, מתכבדת לעדכן בהתקדמות חברת אדור דיאגנוסטיקה. אדור מפתחת את ה-NATlab, פתרון המבוסס על ביולוגיה מולקולרית המאפשר אבחון מהיר לזיהומים ממקור חיידקי, נגיפי ופטרייתי ועוד באמצעות דגימת DNA או RNA.

פיתוח דיאגנוסטיקה מבוססת על שיטת ה- RCA החדשנית:

אדור פיתחה טכנולוגיה חדשנית המשלבת PCR (Polymerase Chain Reaction) ושיטה איזותרמלית הנקראת RCA (Rolling Circle Amplification) שמאפשרת ל-NATlab לתת תשובה מדויקת ביותר לאחר הדגימה (sample-to-answer) בפחות מ-30 דקות.

אבחון מולקולרי מבוסס RCA מציע יתרונות משמעותיים בהשוואה לתהליך PCR רגיל. לאור השוני בגישות לשכפול החומר הביולוגי בדגימה.

שיטת RCA נוטה פחות לשגיאות והתגובה שלה עם חומר הבדיקה מתרחשת תוך 15-20 דקות, בהשוואה ל-60-90 דקות בתהליך PCR רגיל. כתוצאה מכך, מערכת NATlab יכולה כעת לספק תוצאות בזמן קצר באופן משמעותי ובדיוק רב יותר מאשר בשיטה מולקולרית כמו ה- PCR.

מערכת ה- NATlab יכולה לנתח מספר גדול של פתוגנים (כיום עד 400) במקביל ובכך לאפשר לזהות את כל הפתוגנים האפשריים הקשורים למחלות כגון דלקת קרום המוח, אלח דם (SEPSIS), מחלות נשימה ולמעשה כל מחלה זיהומית. על ידי איתור מדויק של הפתוגן הנכון של המחלה, ניתן להתחיל מיד את הטיפול הנכון - דבר שאינו אפשרי בשיטות ה- PCR הקיימות כיום.

כמו כן, משך הזמן לפיתוח הדרוש באמצעות ה- NATlab להוספת פתוגנים חדשים לאלו הידועים מחלות חדשות או קיימות, קצרה עד פי 10 ביחס לפתרונות קיימים, מה שמהווה יתרון משמעותי לאבחון התפרצויות של מגיפות ומחלות חדשות.

מערכת ה-NATlab כוללת מערכת ניתוח ומחסניות חד פעמיות. מחסניות אלו המוגנות בפטנטים רבים, כוללות אלקטרודות ע"ג הדפסת פחמן , בהן מבוצעת בחינת ה-DNA או ה-RNA – שמקורה בדם, שתן או כל נוזל גוף אחר.

מערכת מבוססת פחמן זו מאפשרת להדפיס את ליבת המחסנית, אשר מוזילה את עלותה בהשוואה לכל מערכת ידועה אחרת.

ניתן לשלב מספר מערכות NATlab היכולות להעביר תוצאות מאחת לשנייה באמצעות טכנולוגית AI מתקדמת. התוצאות ניתנות לאחסון מקומי או בענן, פרטי או ציבורי, עם אופציה לשילוב הגנת סייבר המסופקת על ידי חברת הבת Celare או חברות צד שלישי לצורך חיסיון התוצאות.

אדור שילבה בהצלחה את טכנולוגית PCR במחסניות ה-NATlab ויש לה אב טיפוס עובד. כעת היא בשלבים מתקדמים לשילוב טכנולוגית RCA במחסניות אלו ופועלת להשלמת פיתוח המערכת המלאה לתהליך זה, אשר צפויה להיות מוכנה לניסויים בבתי חולים במחצית ראשונה של 2021.

מספר אוניברסיטאות ובתי חולים, בעיקר באנגליה, אירופה, ישראל וארה"ב, עובדים יחד עם אדור על הפיתוח הייחודי.

הדירקטוריונים של אדור ובאטמ מאמינים כי קיימת הזדמנות משמעותית לפתרון דיאגנוסטי מבוססת RCA אשר יפעל גם במרפאות, חדרי מיון כמו גם במעבדות לאבחון מחלות זיהומיות.

המהירות והדיוק בזיהוי זיהומים הוא חיוני וקריטי עבור מתן טיפול נכון ומאפשר גם הכלת התפרצויות של מגפות.

אי לכך, אדור קיבלה את ההחלטה האסטרטגית למקד את משאביה בפיתוח טכנולוגיה פורצת דרך זו תוך המשך קידומה של מערכת ה- NATlab מבוססת ה- PCR שלה.

השקעה של 10 מיליון דולר באדור:

על מנת להאיץ את פיתוח המערכת החדשה מבוססת RCA, באטמ וכל שותפיה באדור ישקיעו בחברה סכום נוסף של 10 מיליון דולר, מתוכם חלקה של באטמ יעמוד על 3 מיליון דולר, זאת במסגרת עדכון הסכם השקעה שדווח ב-28 בינואר 2019. לאחר השקעה זו תחזיק באטמ 36.7% באדור. לשותפי החברה אופציה להשקעה של 10 מיליון דולר נוספים באדור לפי אותו הבסיס שנקבע בעבר.

ד"ר צבי מרום, מנכ"ל באטמ: "אנו נרגשים מאוד להציג טכנולוגיה פורצת דרך זו שפותחה באדור שתאפשר אבחון מדויק של מחלות זיהומיות בתוך פחות מ-30 דקות. זאת בד בבד עם ההתקדמות המרשימה של מערכות NATlab מבוססות PCR.

על אף האתגרים המלווים את מגפת הקורונה, אנו ממשיכים כל העת במחקר טכנולוגיות חדשות ומתקדמות. אנו מאמינים כי שיטת ה- RCA האיזוטרמלית יכולה לחולל מהפיכה באבחון של מחלות זיהומיות. אנו נעשה שימוש בגיוס ההון להבאת הטכנולוגיה החדשנית הזו לשלב הבא.

יכולתנו להגיב במהירות לקידום הטכנולוגיה החדשה הזו, על אף התפרצות מגפת הקורונה, היא עדות למאמץ והשקעה שביצעה שבאטמ בתשע השנים האחרונות בפיתוח טכנולוגיות חדשניות לגילוי מהיר של מחלות זיהומיות ולעניין הרב שאנו רואים בהישגים שלנו עד כה".

הודעה זו פורסמה בשפה האנגלית באתר בורסת לונדון: http://www.londonstockexchange.com/ . נוסח זה הינו תרגום נוחות של המודעה לשפה העברית. בכל מקרה של סתירה בין המודעה בשפה האנגלית לתרגום המודעה בעברית, גובר הנוסח בשפה האנגלית כפי שפורסם


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה