אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

שחל הישראלית רוכשת חברה גרמנית המפתחת טכנולוגיות בריאות דיגיטלית


15.12.20
שחל טלרפואה רוכשת את Jumedi GmbH המפתחת טכנולוגיות בתחום הבריאות הדיגיטלית

תל אביב / ציריך, דצמבר [15], 2020 – שחל טלרפואה (SIX Swiss Exchange: SHLTN), מובילה עולמית ומפתחת של פתרונות טלרפואה אישיים מתקדמים, הודיעה היום כי חברת הבת הגרמנית סיכמה את התנאים לרכישת 100% של חברת Jumedi GmbH. סגירת העסקה צפויה בתחילת השנה הבאה.

חברת Jumedi מפתחת מערכת מודולרית ליישומי בריאות דיגיטליים (DiGA) ואת "CareDoc", מערכת CRM היברידית חדשנית עם אפליקציה רפואית משולבת, שהשימוש בהם הוא בעיקר על ידי מבטחי בריאות בגרמניה. Jumedi הוקמה בשנת 2017, היא מעסיקה כ-20 עובדים, בעיקר מפתחי פתרונות תוכנה ו-IT, ומאז הקמתה הושקעו בפעילותה כ-3.5 מיליון דולר.

"חוק הבריאות הדיגיטלי הגרמני הוא חקיקה מתקדמת מסוגה, התומך במעבר למתן שירותי בריאות באמצעות שירותי טלרפואה ושירותים דיגיטליים", אמר ארז נחתומי, מנכ"ל שחל טלרפואה. "אנחנו מקדמים בברכה את ההצטרפות של Jumedi לפעילות של שחל בגרמניה. הטכנולוגיה שפיתחה Jumedi, בהנהגתו של מר לינוס דרופ, תחזק את מעמדה של שחל כמובילה בשוק הטלרפואה הגרמני שצומח במהירות".

אודות שחל

שחל (שוויץ: SHLTN) היא חברה ישראלית בעלת פעילות בינלאומית, המובילה את תחום הרפואה מרחוק בעולם ומספקת מענה איכותי ולמנוייה ולקוחותיה בזמן אמת, באמצעות שילוב ייחודי בין שירות אנושי על ידי צוות מוקד רפואי מקצועי ומיומן, עם טכנולוגיות הניטור הרפואי המתקדמות בשוק. החברה מתמחה באבחון ומעקב אחר מדדים רפואיים המועברים מבית המנוי ישירות לצוות הרפואי במוקד שחל, ותגובה מהירה במידה וקיים חשש או זוהה אירוע חריג. כחלוצת שירותי הרפואה מרחוק, שחל משקיעה משאבים ניכרים בפעילות מחקר ופיתוח על מנת לספק ללקוחותיה את הפתרונות הטכנולוגיים החדשניים ביותר. ניטור פעימות הלב של מנויי שחל מתבצע על ידי מכשירים מתקדמים ופורצי-דרך שפיתחה החברה וקיבלו אישורי CE ו-FDA. המכשירים נחשבים למתקדמים מסוגם בעולם, והם היחידים שמאפשרים גם לאדם ללא רקע רפואי לבצע א.ק.ג מלא כמו בבית חולים. בין הטכנולוגיות החדשניות ביותר שמציעה שחל למנוייה, גם מכשיר ה-Smartheart, פיתוח הדגל של החברה, מבוסס ענן, המשתמש בטלפון החכם של המנוי כדי לשדר נתוני א.ק.ג. מלא (12 Lead) מכל מקום אל מוקד שחל. המכשיר כבר נמצא בשימוש על ידי מאות רופאים ואחיות במדינות שונות בארה"ב.

קופות חולים מובילות בגרמניה ובישראל עושות שימוש בעשר השנים האחרונות בשירותים ובטכנולוגיות שונות מבית שחל לצורך ניהול וייצוב חולים כרוניים עם מחלות ריאות, אי ספיקת לב, לחץ דם ועוד, כאשר טכנולוגיות אלו מתריעות אוטומטית בזמן אמת על חריגה של מדדים רפואיים. שחל מציעה ללקוחותיה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון Virtual Visits, משלבת ומיישמת טכנולוגיות AI ו-Big Data.

שחל נוסדה בשנת 1987. משרדי ההנהלה ומוקדי הטלרפואה של החברה נמצאים בתל-אביב ובמינכן שבגרמניה
 
 
בתמונה ארז נחתומי, מנכ"ל שחל טלרפואה. צילום: עזרא לוי

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה