אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

הסטרטאפ הישראלי DreaMed והמרכז הרפואי ״שיבא״ מכריזים על הטמעת המערכת שעושה אופטימיזציה בטיפול בחולי סוכרת


13.9.20
מערכת שעושה אופטימיזציה בטיפול בחולי סוכרת

הסטרטאפ הישראלי DreaMed והמרכז הרפואי ״שיבא״ מכריזים על הטמעת המערכת שעושה אופטימיזציה בטיפול בחולי סוכרת

(פתח תקווה ורמת גן, ישראל, ספטמבר 2020) - הסטרטאפ הישראלי DreaMed Diabetes והמרכז הרפואי הגדול בישראל שיבא מודיעים על שיתוף פעולה במסגרתו DreaMed תטמיע את טכנולוגיית הבינה המלאכותית המתקדמת שלה, במחלקת האנדוקרינולוגיה והסוכרת בשיבא בראשות פרופ׳ אמיר תירוש. המערכת של DreaMed קיבלה אישור FDA ו-CE וכבר נמצאת בשימוש במספר בתי חולים ומרכזים רפואיים בארה״ב ובישראל.

טכנולוגית Advisor Pro של DreaMed פותחה ב-2007, על-ידי צוות בהובלת פרופ׳ משה פיליפ במכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים. מאחורי פיתוח הטכנולוגיה הייחודית עומדים מייסדי DreaMed בהם פרופ' משה פיליפ, ד"ר רויטל נמרי, שחר מילר, אלי גרונברג, אביאל פוגל, עידו מולר, פרופ' תומס דנה פרופ' תדה בטלינו, פרופ' אולגה קורדונורי, ד"ר נטשה בארטינה ומנכ״ל החברה - ערן אטלס.

ה-Advisor Pro של דרימד, הינה מערכת מתקדמת במעגל סגור אשר עושה שימוש בנתונים ממכשירי מדידה שונים המחוברים לחולי סוכרת מנתרים את כמות האינסולין ורמות הסוכר בדם. המטופלים מעלים את הנתונים מהמכשירים שלהם לענן, ובעזרת האלגוריתם המבוסס בינה מלאכותית (AI) מתקבלת המלצה תוך מספר שניות בלבד להמשך הטיפול האפקטיבי והמטיב ביותר עבור כל חולה באופן אינדיבידואלי. הטיפול המומלץ של האלגוריתם נבחן על-ידי הרופאים במחלקה האנדוקרינולוגית בשיבא, ולאחר אישורם מועבר למטופל, לעיתים מבלי שהוא בכלל יצטרך להגיע לבית החולים.

עד כניסתה של הטכנולוגיה של DreaMed לשימוש בבית החולים, הרופאים היו עוברים באופן ידני על כמות גדולה מאוד של נתונים בהם היסטוריית השימוש באינסולין ורמות הסוכר של החולה, על מנת לעשות אופטימיזציה ולעדכן את התוכנית הטיפולית של כל מטופל. כעת, האלגוריתם עושה את מרבית עבודת החישובים והאופטימיזציה מהמידע שמעביר המטופל בענן, ונותן לרופא המלצה לטיפול המיטבי.

במרפאת הסוכרת של שיבא ישנן שתי דרכים לקבלת טיפול: דרך המרפאה שהמטופל מגיע למרפאה ומקבל שירות, ודרך מרפאה וירטואלית שהנתונים של כל חולה עוברים דרך הענן למרפאה והרופא עובר עליהם ושולח למטופל תכנית חדשה. מהכרזת הסכם שיתוף פעולה זה, הפתרון של DreaMed יהיה זמין בשתי המרפאות.

בשבוע שעברה כתב העת היוקרתי Nature Medicine פירסם את תוצאות הניסוי הבינלאומי שבדק את היעילות של הטכנולוגיה של DreaMed. תוצאות המחקר הצביעו על כך שהאלגוריתם מביא לאותה איכות טיפול עבור מטופלים בסוכרת סוג 1 בין אם מנהל אותו רופא מומחה לסוכרת ובין אם נעשה שימוש באלגוריתם של DreaMed בלבד, ללא אינטראקציה בין המטופל לרופא.

ערן אטלס, מנכ״ל ומייסד שותף של DreaMed: ״אני מברך על שיתוף הפעולה החשוב הזה עם המרכז הרפואי ׳שיבא׳ המוביל והגדול בישראל. אנחנו גאים להיות חלק ממחלקת האנדוקרינולוגיה והסוכרת בשיבא בראשות ד״ר אמיר תירוש, במטרה לאפשר אופטימיזציה של הטיפול בחולי סוכרת. יחד, נוכל לדאוג לטיפול מיטבי לאלפי החולים המטופלים בשיבא ולאורח חיים טוב יותר״.

פרופ׳ אמיר תירוש, מנהל המחלקה האנדוקרינולוגית וסוכרת בשיבא: ״בשנים האחרונות המרכז הרפואי ׳שיבא׳ פועל באופן קבוע כדי לשפר ולקדם טכנולוגיות רפואיות. שיתוף הפעולה עם חברת DreaMed הוא המשך התקדמות הטכנולוגית בשיפור וקידום בטיפול בסוכרת מסוג 1, המאפשר הגעה ליעדי האיזון, מניעה של היפוגליקמיה ושיפור איכות החיים של המטופלים. לצד התקדמות במשאבות האינסולין ומודדי הסוכר, ישנו שיפור טכנולוגי משמעותי בניתוח הנתונים של המטופלים המהווה כלי עזר חשוב לצוות המכון הרב מקצועי״.
 
הטכנולוגיה של DreaMed כבר מוטמעת בכמה בתי חולים ומרכזים רפואיים וביוני האחרון התקבל אישור על המשאבה החדשה של היצרנית המובילה בשוק מכשירי הסוכרת העולמי, Medtronic Diabetes, שכוללת בתוכה את האלגוריתם שפותח ע״י DreaMed.

אודות DreaMed Diabetes: החברה נוסדה ב-2014, והיא מפתחת פתרונות וכלים לקבלת החלטות לניהול מיטבי של טיפול באינסולין בחולי סוכרת מסוג 1 ו-2. המוצר הראשון של החברה התמקד במערכות לבלב מלאכותי לאנשים עם סוכרת סוג 1. לאחר מכן פיתחה החברה את Advisor Pro, פורטפוליו של פתרונות לתמיכה בקבלת החלטות עבור חולים ואנשי מקצוע, שמטרתו להפוך נתונים דינמיים לכדי טיפול בר ביצוע, בעזרת טכנולוגיה קוגניטיבית ייחודית, מבוססת ענן. משקיעים בחברה כוללים את מדטרוניק סוכרת, נורמה השקעות ו-OurCrowd.

קרדיט לתמונה: יח״צ.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה