אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

תשכחו מהגשר – שיטות ליישור שיניים ב-2020


26.1.20
שיטות יישור שיניים חדשניות

פעם, כשהיינו ילדים, היה כל אחד מאיתנו בכיתה ילד עם גשר גדול ובולט כזה על השיניים. אולי אפילו לכם היה גשר בעצמכם. אם כן, אתם בוודאי זוכרים כמה כואבת ולא נוחה הייתה ההתקנה של הגשר על השיניים, כמה הוא השפיע על המראה החיצוני שלכם ושינה אותו, ולעיתים קרובות גם את הצחוקים שהוא גרר משאר ילדי הכיתה. למזלנו זה היה בעבר וכיום ישנן שיטות מתקדמות הרבה יותר ליישור שיניים.

אם ילדיכם זקוק ליישור שיניים אתם יכולים בהחלט להיות רגועים שכן מה שמצפה לו אצל הרופא המומחה ביישור שיניים הוא שונה בהרבה ממה שאתם זוכרים מילדותכם. עם זאת, עליכם לבחור מומחה ליישור שיניים כדי ליהנות מתמורה מלאה לכספכם וכדי להבטיח תוצאות איכותיות ומראה אסתטי מושלם בסוך הטיפול.

שיטות יישור שיניים חדשניות

כיום קיימות מספר שיטות שונות ליישור שיניים. לאחר שתבקרו יחד עם ילדיכם אצל רופא השיניים המומחה הוא ידע להסביר ולייעץ לכם איזו שיטה מבין השיטות הקיימות מתאימה ביותר למצב השיניים של ילדיכם. שיטות אלו כמובן לא מתאימות רק לילדים וכיום ניתן בקלות גם ליישר שיניים אצל מבוגרים. הנה פירוט מהיר של השיטות השונות, כדי שיהיה לכם קצת יותר מושג על מה מדבר הרופא.

שיטה אחת ליישור שיניים נקראת אינויזליין והיא בעצם שיטה של יישור שיניים בלתי נראה. בשיטה זו עושים שימוש בקשתיות שקופות המותאמות באופן אישי לכל מטופל. צבען השקוף אינו פוגע במראה החיוך וכך ניתן להמשיך ולתפקד איתן ללא כל חשש. קשתיות אלה נחשבות בריאות מאוד הן לשיניים והן לחניכיים. במהלך התאמת הקשתיות עושים הדמיה תלת ממדית לשיניים, דבר המאפשר התאמה יעילה יותר ומשך טיפול קצר יותר. זוהי השיטה המומלצת ביותר כיום ליישור שיניים.

שיטה נוספת ליישור שיניים הנחשבת מדויקת מאוד היא שיטת אינסיגניה. בשיטה זו עושים שימוש במכשור חיצוני המותאם אישית גם הוא לשיניו של המטופל. מכשור זה – סמכי מתכת או סמכים שקופים – מותאם למטופל לאחר שנעשות סריקות ממוחשבות של מערכת הלסת והשיניים. בעזרת הסריקות נבנית תוכנית טיפול אישית ומיוצרים מרכיבי המכשור באופן מותאם לכל שן. התאמה זו מובילה לכך שהטיפול הוא מדויק וקצר. גם הכוח המופעל על כל שן הוא מדויק ולכן הטיפול פחות כואב בהשוואה לטיפולים בעבר.

ההתפתחות הטכנולוגית של ימינו הובילה גם להתפתחותם של מנגנונים יעילים יותר להזזת השיניים למקומן הרצוי, כמו בשיטות שיטת WILCKODONTICS – PAOO ושיטת פיברוטומי. בעזרת מנגנונים אלו הופך כל התהליך של יישור שיניים למהיר הרבה יותר ולכואב הרבה פחות.

ד”ר שמואל עיני, בוגר הפקולטה לרפואת שיניים בביה"ח הדסה ירושלים (1983) ובעל תואר מוסמך במדעי רפואת השיניים (בהצטיינות) 1994 מזמין אתכם לפגישת הכרות ולייעוץ מקצועי על מנת להתאים עבורכם טיפולי יישור שיניים בהתאמה אישית מלאה, ובשיטות חדשניות ומתקדמות.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה