אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

יישור שינים ב-2020 - כבר לא מה שחשבתם


10.12.19
יישור שינים

התקדמות הטכנולוגיה בתחום האסתטיקה הדנטלית הביאה לעולם מגוון רחב מאוד של שיטות חדשניות לטיפול וליישור שיניים. שיטות אלו מאפשרות טיפולים יעילים יותר, מהירים וקלים יותר, וכן טיפולים שלא פוגעים בצורה דרמטית בחומר הטבעי של השן או במראה פניו של המטופל במהלך הטיפול כפי שעשו בעבר שיטות כגון הגשר לשיניים והטבעות.

אנשים רבים שפונים לטיפולי יישור שיניים מעוניינים בטיפול דיסקרטי שאינו נראה בקלות לעין. הדבר נכון הן למבוגרים והן למתבגרים, הנמצאים בשלב בחייהם בו למראה החיצוני יש חשיבות רבה והשפעה ניכרת על הדימוי העצמי והחברתי שלהם. לכן, רבות מהשיטות החדשות שפותחו התמקדו ביצירת דרכים בהן ניתן יהיה לטפל בשיניים וליישר אותן בצורה כמעט שקופה ובלתי נראית לחלוטין.

יישור שיניים מותאם אישית

ישנן כמה שיטות חדשניות ליישור שיניים אשר עושות שימוש בטכנולוגיה של הדמיה ממוחשבת. באופן זה מתאפשרת התאמה אישית מלאה של תהליך יישור השיניים לכל מטופל ומטופל. בחלק משיטות אלו נעשית הדמיה של מצב השיניים טרם הטיפול והדמיה של מצב השיניים הרצוי בסופו של תהליך היישור ובהתאם לכך המכשור בו יעשה שימוש במהלך הטיפול. שיטה אחת כזו, למשל היא שיטת הקשתיות השקופות הנקראת באנגלית Invisalign.

שיטת אינויזליין

שיטה חדשנית ומתקדמת בה נעשות הדמיות ממוחשבות של שיני המטופל היא שיטת אינויזליין. שיטה זו נחשבת יעילה ואמינה מאוד והיא מובילה לתוצאות מדויקות ביותר. בשיטה זו מתאים המומחה ליישור שיניים סדרה של קשתיות שקופות המתיישבות על שיני המטופל והן כמעט בלתי נראות. הקשתיות מפעילות לחץ קל על השיניים ויוצרות תנועה המביאה את השיניים למיקום חדש. לאחר כ-7 עד 10 ימים מחליפים את הקשתיות ומרכיבים קשתיות חדשות. חוזרים על התהליך עד אשר השיניים מגיעות למקומן החדש והרצוי. שיטה זו היא אחת השיטות המועדפות ביותר על המטופלים הן בשל הדיסקרטיות והאסתטיות שלה והן בשל יתרונותיה הרבים.

שיטות נוספות ליישור שיניים

בשנים האחרונות פותחו שתלים אורטודונטים מתקדמים וכן התגלו חידושים מדעיים אודות המנגנונים השונים של הזזת השיניים. השתלים החדשים שפותחו מאפשרים למומחים ליישור שיניים להעניק למטופלים שלהם טיפול נוח, קל ומהיר יותר ולהימנע, במידת הצורך, מניתוחים כירורגיים מורכבים. החידושים המדעיים בתחום של מנגנוני הזזת השיניים אפשרו פיתוח של שיטות ליישור שיניים מהיר כגון שיטת PAOO ושיטת FIBROTOMY.

לכל שיטה ישנם יתרונות וחסרונות משלה ולכן הכי חשוב זה להתייעץ עם אורטודנט המומחה בתחום של יישור שיניים. מומחה יישור השיניים יוכל לדון איתכם באפשרויות הטיפול השונות העומדות בפניכם ולהתאים לכם את שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורכם.

ד"ר שמואל עיני – אורטודנט מומחה ליישור שיניים ולסתות, הוא אחד המומחים המקצועיים והמובילים בישראל ליישור שיניים בשיטות המתקדמות ביותר, בהן שיטת אינויזליין. לד"ר עיני שתי מרפאות מתקדמות, האחת ברמת גן והשנייה בראש העין.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה