אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

וניבו קיבלה רישיון המאפשר לה להחזיק ולשנע תפרחות ומוצרי קנאביס ישירות לבתי המרקחת


25.11.19
יוניבו קיבלה רישיון בית מסחר המיועד להפצת מוצרי קנאביס רפואי ישירות לבתי מרקחת ומשלימה שליטה בכל שרשרת הערך, מייצור ועד הפצה

הרישיון נותן לחברה יכולת תחרותית טובה יותר, ערך גבוה ללקוחות, הימנעות מעמלות מיותרות לצדדים שלישיים ויצירת ערך משמעותית יותר מכל טון קנאביס רפואי שנמכר

אשקלון, 25 בנובמבר 2019 – חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות, בתקינת IMC-GMP וכן חוות גידול לקנאביס רפואי בהקמה, מדווחת כי קיבלה רישיון להפעלת בית מסחר למוצרי קנאביס על פי תקן IMC-GDP וכן לשינוע של קנאביס ומוצריו על פי תקן האיכות IMC-GSP. הרישיון מאפשר לחברה, בין השאר, להחזיק תפרחות ומוצרי קנאביס העומדים בתקן IMC-GMP לצורך הפצתם ולשנע לבתי המרקחת באופן ישיר.

יוניבו שואפת לשליטה מלאה בשרשרת הערך. היכולת של יוניבו לקבוע את סוג, איכות והיקף הגידול ובנוסף לכך לייצר מוצרים למגוון התוויות רפואיות נדרשות ודרכי מתן וכן הפצה לבתי מרקחת והגעה אישית למטופל הספציפי הצורך קנאביס רפואי וקבלת משוב ישיר, ממצבת אותה כחברת הקנאביס הרפואי, מהבודדות בישראל, בעלת שליטה מלאה בכל שרשרת הערך משלב השתילה, גידול, ייצור הפצה ומכירה בבית המרקחת. שליטה זו מאפשרת גם למקסם את הרווח ממכירה של כל גרם קנאביס רפואי, גם לחסוך עלויות מיותרות וכך ליהנות מיכולות תחרותיות יוצאות מהכלל לרבות פיתוח מוצרים מבוססי מאגר מידע מהמטופלים המגיעים לבתי המרקחת.

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו: "קבלת הרישיון משלימה את השליטה שלנו בשרשרת הערך. יוניבו פועלת בגידול, ריבוי, ייצור מוצרי קנאביס רפואי וכעת גם הפצה ישירות לבתי מרקחת, כל זאת על פי התקינה המחמירה של האסדרה החדשה. "מעורבות ישירה שלנו בכל שרשרת הערך מבטיחה גידול איכותי בתקינת GAP, ייצור בתקינת GMP וכעת גם הפצה ישירה של מוצרים שלנו ומוצרים שאנו מייצרים עבור חברות אחרות לבתי המרקחת, דבר המאפשר לנו מיצוב תחרותי, חסכון בעלויות ועמלות מיותרות ויצירת ערך גבוהה יותר ללקוחות, למטופלים ולבעלי המניות של יוניבו. אנו מכוונים לפעילות בשוק המקומי וגם בחו"ל, כך שעם קבלת האישור לייצוא וקבלת הסמכת EU-GMP למפעל שלנו, נוכל לשווק את המוצרים שלנו גם בחו"ל."

קבלת הרישיון מניחה את התשתית לקבלת אישור ייצוא מוצרי קנאביס רפואי ומימוש ההסכמים אשר נחתמו עם מפיצים בחו"ל לכשיושלמו כל הליכי החקיקה והאסדרה בהקשר זה.

אתמול דיווחה יוניבו כי חתמה על הסכם לייצור מוצרים מבוססי קנאביס רפואי ואריזת תפרחות ומוצרים נוספים עבור טבע אדיר - אחת החברות הוותיקות בענף גידול הקנאביס רפואי ובעלת תקן IMC-GAP. מודל הכנסה זה, לפיו יוניבו תבצע שירותי אריזה עבור חברות אחרות, הינו מודל הכנסות נוסף למודל ייצור מוצרי קנאביס רפואי תחת מותג יוניבו. למיטב ידיעת החברה וכפי שנמסר לה מחברת טבע אדיר, במהלך הימים הקרובים צפויים להתקבל בשערי המפעל 100 ק"ג חומר גלם לתחילת תהליך ייצור.

כמו כן, יוניבו דיווחה לאחרונה על הסכם אסטרטגי עם בית מרקחת שור טבצ'ניק המספק כבר היום מוצרי קנאביס רפואי,ב מסגרתו תחל יוניבו לספק 2 טון מוצרי קנאביס רפואי בשנה, ל-3 שנים בהיקף מצטבר של למעלה מ-60 מיליון שקל. הסכם זה מצטרף להסכם לאספקה של עד 1 טון מוצרי קנאביס רפואי לבית מרקחת מקס פארם בחולון המספק היום מוצרי קאנביס רפואי.

בשבועות האחרונים דיווחה החברה על השקעה של 12 מיליון שקל על ידי קבוצת אביסרור – 6 מיליון שקלים בחוות "עמית" בה תגדל יוניבו היקף משמעותי של קנאביס רפואי ו-6 מיליון שקלים להשקעה ביוניבו לפי מחיר מניה של 4.89 שקל, פרמיה של 52% ממחיר המניה, כפי שנסגר ביום המסחר הקודם לדיווח, וכן תמורת 0.5 מיליון אופציות למניות. ההשקעה ביוניבו משקפת שווי של כ-130 מיליון שקל, אחרי הכסף.

חוות עמית, היא חוות גידול קנאביס רפואי בבעלות החברה, אשר נמצאת בתהליכי הקמה מתקדמים. החווה נועדה להבטיח ליוניבו גידול עצמאי של קנאביס רפואי, כך שהחברה תפעל מייצור ושיווק משלב הזרע דרך מוצר בתקינת GMP ועד הפצת המוצרים באמצעות בית מרקחת למטופלים.

לצד הפעילות בארץ, יוניבו בוחנת פעילות בשווקים מחוץ לישראל, והיא נערכת לייצוא לכשיגיע, בין השאר באמצעות הכנות לקבלת תקינת EU-GMP למפעל במטרה לספק מוצרים ללקוחות איתם נחתמו חוזי מכירה והפצה. למיטב ידיעת החברה, בהינתן היתר ייצוא של מוצרי קנאביס רפואי ממדינת ישראל, על פי הוראות היק"ר, יהיה ניתן לייצא רק מוצרי קנאביס רפואי שיוצרו במפעלים בעלי תקן GMP שמחזיקה החברה.

ליוניבו מרכז מו"פ פעיל והיא חברת הקנאביס היחידה שחתמה הסכם פיתוח עם ויאולי מבית "סאנרה" (טבע ופיליפס) לפיתוח פורמולציה ייחודית למשאף מבית "ויאולי".

המפעל של יוניבו משתרע על שטח של 750 מ״ר וכולל מעבדה למחקר ופיתוח ומערכות ייצור מיוחדות. שטח הגידול של יוניבו עומד על מספר דונמים בדרום הארץ כך שבאמצעות עלויות ייצור והפצה בישראל, הנמוכות ביחס לשאר העולם, צפויה החברה לשמר ערך מקסימלי בין היצור למכירה. יוניבו הינה בין החברות הבודדות בעולם בתחום הקנאביס הרפואי אשר מנהלת את מערך הפיתוח החל משלב השתילה, הגידול, הייצור ועד שלב אספקת מוצרים רפואיים (from seed to market) והפצה באמצעות בית מרקחת.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה