אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

ממה מומלץ להימנע ולהיזהר כאשר מטופלים עם גשר לשיניים?


25.9.19
גשר לשיניים

האם אתם עוברים טיפול ליישור השיניים שלכם באמצעות גשר רגיל או שקוף? האם המומחה ליישור שיניים עדכן אתכם בתחילת הטיפול כיצד עליכם לצחצח שיניים ואיך לשמור על הגשר ולהימנע מבעיות שונות?

ובכן, כאשר עוברים טיפול ליישור שיניים על ידי אורטודנט מומחה חשוב לפעול ולהקפיד על הכללים שהמומחה הציג בפניכם בתחילת הטיפול. הגשר עשוי להישבר אם אוכלים מוצרי מזון קשים כמו אגוזים, תפוחי עץ ושקדים, יש לשמור על היגיינה נכונה בהתאם להנחיות המומחה, חשוב לצחצח שיניים בקפידה, יש להימנע ממאכלים ומוצרי מזון העלולים להסב נזק בלתי הפיך לגשר, ובנוסף יש להקפיד על ההנחיות של המומחה כדי להבטיח את התוצאות הרצויות.

שיתוף פעולה מלא

טיפול ליישור שיניים מושפע מהתגובה הביולוגית לטיפול הייעודי, וגם משיתוף הפעולה של הילד, הנער או המבוגר. לא תמיד ניתן לחזות מראש את תוצאות הטיפול, אך כדי למקסם את הצלחתו חשוב לוודא שהמטופל פועל לפי הנחיות האורטודנט המומחה, ואם המטופל הוא ילד חשוב שהוריו יהיו מעורבים ויוודאו שהילד פועל לפי הכללים.

שיתוף הפעולה כולל בין היתר שמירה על היגיינת השיניים, לרבות צחצוח שיניים וחניכיים לפחות פעמיים ביום, הרכבת המכשור האורטודנטי בהתאם להוראות הרופא המומחה, והגעה לפגישות המעקב במרפאה. מטופל שאינו מקפיד על שיתוף פעולה מלא עשוי לסבול מתוצאות פחות טובות של הטיפול, מהארכת משך זמן הטיפול ומשינויים בתוכנית שהמומחה קבע מראש.

שמירה על היגיינה

צחצוח שיניים נכון ויעיל הוא קריטי לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים ונחוץ גם להצלחת הטיפול. אם לא מקפידים על צחצוח שיניים קיימת סכנה בריאותית למטופל, בעיקר פגיעה בלתי הפיכה במצב שיניו. צחצוח לא נכון עלול לגרום למחלות חניכיים ולהתפתחות עששת ובעיות נוספות, לכן השיניים נמצאות בסכנה, ואם קיים מצב המסכן את שיני המטופל האורטודנט עשוי להמליץ על הפסקת הטיפול.

חשוב לזכור כי בשיטת הסמכים הרגילים או הבלתי נראים צחצוח השיניים קשה ומורכב יותר, ויש להימנע מצחצוח חזק מדי אחרת עלולים לקרוע את החוטים המחברים בין הסמכים. יחד עם זאת, רבים מתקשים לשמור על היגיינה בגלל הקושי לצחצח שיניים עליהן מודבקים הסמכים, אך יש להקפיד על סילוק שאריות רובד החיידקים ולכלוכים שונים מסביב לסמכים.

שינוי תזונתי

כאשר עוברים טיפול אורטודנטי באמצעות גשר לשיניים יש להימנע מאכילת מוצרי מזון קשים, כיוון שאוכל קשה עלול לגרום לניתוק הגשר ממקומו, להרס הסמכים ולקריעת הגומיות. כמו כן, מומלץ להימנע מאכילת חטיפים ודברי מתיקה כיוון שאלו עשויים להידבק לגשר.

מרפאה של ד"ר עיני – המומחה המוביל בישראל ליישור שיניים בשיטות מתקדמות ועתירות טכנולוגיה, ביניהן שיטת אינויזליין (קשתיות שקופות), כל מטופל זוכה לייעוץ מקצועי ולכללים המסייעים לו לשמור על ההיגיינה ועל הגשר, להימנע מבעיות וליהנות מתוצאות איכותיות ומושלמות.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה