אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת >

יישור שיניים – כל האפשרויות החלופיות לגשר


1.8.19
יישור שיניים

סובלים משיניים עקומות או בולטות? האם יש לכם רווחים גדולים בין השיניים או שיניים צפופות הרוכבות זו על זו וגורמות לחיוך לא יפה? ובכן, מומחה ליישור שיניים יכול להציע לכם כיום מגוון שיטות וטכניקות יעילות ליישור השיניים שלכם. אם בעבר הלא רחוק טיפולי יישור שיניים היו נחלתם של הילדים ובני הנוער, כיום גם מבוגרים רבים שלא טיפלו בשיניהם בתקופת הילדות פונים לאורטודנטים כדי לעבור טיפול יעיל ליישור שיניים, בדרך כלל בטכניקות החדשניות כמו יישור שיניים פנימי, ולא באמצעות גשר.

השיטה הקלאסית ליישור שיניים באמצעות גשר

השיטה הוותיקה, הפופולרית והקלאסית ליישור שיניים היא באמצעות גשר וסמכים אותם מדביקים על כל שן בנפרד. בשיטת הגשר בשיניים מחברים את הסמכים המודבקים על השיניים באמצעות חוט מיוחד וגומיות ייעודיות. זהו תהליך הדרגתי ליישור שיניו של המטופל, הטיפול מתוכנן בהתאם למצב השיניים והלסתות, ואחת לתקופה, בדרך כלל כל מספר שבועות או חודשים, האורטודנט מותח את הגומיות ומזיז אותן על פי תכנית הטיפול וכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

שיטת הגשר בשיניים יעילה ואפקטיבית, אך כיום יש חלופות אטרקטיביות יותר, הן לבני נוער והן למבוגרים. חשוב לזכור כי גשר בשיניים בולט לעין, הסמכים הרגילים עשויים ממתכת לכן המטופל עלול לסבול מהמראה האסתטי של הסמכים, ועם הזמן החלו לצוץ פתרונות חדשניים כמו סמכים שקופים או צבעוניים, ומחירם יקר יותר.

במקרים מסוימים ועל פי מצב הלסתות והשיניים, המומחה ימליץ על רסן המיועד להזזת שיניים ולסתות. את הרסן מחברים לאזור הצוואר או הראש, ויש להשתמש בו מספר שעות ביום, לעיתים אפשר לישון אתו בלילה במקום ללבוש את הרסן בעל המראה המאיים בשעות היום.

סמכים שקופים

שיטת הסמכים השקופים מבוססת על טכניקת הגשר בשיניים, אך במקום סמכים מתכתיים ובולטים לעין משתמשים בסמכים שקופים. כדאי לדעת כי ניתן להשתמש בקוביות שקופות, בחוטים שקופים ובגומיות שכמעט ולא ניתן לראות כאשר מדברים, צוחקים, מחייכים או אוכלים.

סמכים פנימיים – גשר לינגואלי

המודעות למראה אסתטי ולחשיבות השיניים הישרות והחיוך היפה הולכת וגוברת עם השנים, כיום גם מבוגרים שנמנעו מטיפולי יישור שיניים פונים למומחים כדי לעבור טיפול יעיל המאפשרת להם לשפר את החיוך והמראה האסתטי של הפנים. גם בני הנוער אינם מעוניינים שאחרים יבחינו בגשר שלהם לכן רבים מבקשים טיפולי יישור שיניים חלופיים, למשל באמצעות סמכים פנימיים.

אחת השיטות המומלצות והיעילות ביותר של יישור שיניים פנימי מבוססת על סמכים המותקנים בצד הפנימי של השיניים, שיטה זו נקראת אינקוגניטו. בשיטה זו לוקחים מידות מראש, מייצרים את הסמכים העשויים מזהב במעבדה מתקדמת בחו"ל, ומספקים לרופא בארץ את הסמכים והחוטים בהתאמה אישית לשיניו של המטופל ולבעיה האורטודנטית ממנה הוא סובל.

קשתיות שקופות בשיטת אינויזליין

שיטת האינויזליין נחשבת לייחודית מסוגה, זו שיטה מתקדמת המחייבת ידע, ניסיון ומכשור מתאים. בשיטה זו מייצרים סדרה של קשתיות מפלסטיק שקוף ובלתי נראה, בהתאמה לתכנית הטיפולים ובעזרת תוכנת מחשב מתקדמת והדמיה תלת מימדית. ניתן לדבר ללא הפרעה, לצחוק בלי שאחרים יראו את הקשתיות השקופות, ובזמן האוכל וצחצוח השיניים אפשר להסיר את הקשתיות.

הכתבה באדיבות ד"ר שמואל עיני – אורטודנט מומחה בעל ניסיון עשיר בתחום טיפולי יישור השיניים. ד"ר עיני הוא מומחה מוכר בארץ ובעולם המתמחה בטכניקות טיפול חדשניות ליישור שיניים לילדים, לבני נוער ולמבוגרים.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה