אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

חברת הקנאביס ארסיקיי מקיבוץ רוחמה מכרה שתילים במיליון שקל לחברת קנאביס פעילה


17.4.19
הוכל תחת אסדרת היק"ר

חברת RCK, המתמזגת עם תמדא הציבורית, מכרה שתילים מושבחים ומטופחים גנטית לחברת קנאביס רפואי פעילה, זאת תחת האסדרה החדשה של היק"ר

RCK תספק 10,000 שתילים בתקן IMC-GAP תמורת סך כולל של 1 מיליון שקל

ל-RCK מתקן מסחרי מורשה ייחודי להשבחה וייצור שתילי קנאביס ברמה רפואית, נושא תקן IMC-GAP. כמו כן לחברה אישורים ראשוניים נוספים לכל שרשרת הערך של ייצור קנאביס רפואי רישיון מחקר-ופיתוח ולטיפוח זנים ומאגר גנטי רחב ומגוון

לצד אספקת גנטיקה בישראל, בכוונת RCK לפעול להקמת מתקני קנאביס נוספים בחו"ל

תל אביב, 15 באפריל 2019 – חברת RCK Medical Cannabis מקיבוץ רוחמה, חברת מחקר ופיתוח ישראלית פרטית הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי עם התמקדות בתחומי הגנטיקה, טיפוח זנים וייצור שתילים, ונמצאת בתהליך מיזוג עם החברה הציבורית תמדא, מדווחת על עסקה מסחרית ראשונה למכירת שתילי קנאביס רפואי שעברו תהליכי השבחה וטיפוח גנטי לחברת קנאביס רפואי פעילה. העסקה כולל אספקה של 10,000 שתילים לתקופה של שנתיים, בהיקף של 1 מיליון שקל. בכוונת RCK לקדם הסכמים מסחריים נוספים עם חברות קנאביס רפואי, ותיקות וחדשות וכן לפעול להקמת מתקנים לטיפוח והשבחה גנטית נוספים בחו"ל.

דודי גבאי, מנכ"ל RCK: "אנו שמחים לדווח על העסקה הראשונה בשוק תחת האסדרה החדשה של יחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות אשר מהווה מימוש האסטרטגיה העסקית של החברה ותשתית לפעילות מסחרית ענפה למכירת חומר בעל מוצא גנטי מושבח ומטופח, העומד בדרישות החוק ומותאם להתוויות רפואיות של משרד הבריאות. היכולת הייחודית שלנו למנף את הידע והניסיון של החברה נשענת, הן על יכולות מו"פ ומוצא גנטי חוקי נרחב של זני קנאביס שונים הנמצא ברשות החברה. פתיחת השוק על פי התקינה החדשה תבטיח שחברות המגדלות קנאביס רפואי יוכלו לגשר על המחסור הקיים באספקת קנאביס רפואי בישראל, מושבח ומטופח גנטית, אשר יסייע במטופלים.

בכוונתנו לממש יעדים עסקיים שאפתנים, כך שלצד כוונתנו להפוך לספקית הגנטיקה הגדולה בישראל, נפעל לממש אסטרטגיה בינלאומית להקמת מתקני מחקר ופיתוח וייצור קנאביס רפואי נוספים בחו"ל, במטרה לייצר ערך גבוה לבעלי המניות שלנו."

לאחרונה דיווחה החברה על קבלת רישיון קבוע לריבוי צמחי קנאביס מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, המאפשר לחברה לייצר ולמכור שתילים ולספק חומר מוצא גנטי לחברות בעלות רישיון גידול. בנוסף לרישיון לריבוי קנאביס, חברתRCK מחזיקה בבעלות מלאה באישורים נוספים לכל שרשרת הערך של ייצור קנאביס רפואי (גידול, ייצור ובית-מסחר) וכן ברישיון מו"פ ייחודי לטיפוח והשבחה של זנים אשר התקבלו מהיק"ר במשרד הבריאות.

לחברה ידע נצבר, ניסיון, הנהלה מקצועית ומתקנים ייעודיים קיימים המאפשרים ביצוע תכניות מו"פ מורכבות, טיפוח והשבחה של צמחי קנאביס ייעודיים ולייצור שתילים בהיקף מסחרי, בשטח של כ-1,200 מ"ר נטו, בעלי תקןIMC-GAP . הטכנולוגיה הייחודית שפותחה במעבדות החברה, , מאפשרת האצת וייעול תהליך הטיפוח של זני צמח הקנאביס. ל-RCK מאגר גנטי מגוון של זני קנאביס, מהגדולים בישראל, וכן זני קנאביס רפואי מושבחים המותאמים לטיפול בהתוויות רפואיות ספציפיות על פי הרגולציה של משרד הבריאות.

אודות RCK:

החברה עוסקת במחקר ופיתוח בתחום הקנאביס הרפואי עם התמקדות בתחומי הגנטיקה, טיפוח והשבחת זנים. לחברה רישיון ממשרד הבריאות והיא עוסקת בפעילות מסחרית של ריבוי וייצור שתילים. את החברה מובילים חיים בר-יוסף המכהן כיו"ר, דודי גבאי המכהן כמנכ"ל, ד"ר נועם צ'כנובסקי, מומחה לגנטיקה של הצמח ומאנשי המקצוע הבולטים בתעשייה המכהן כסמנכ"ל מו"פ, שי בר-יוסף כסמנכ"ל פיתוח עסקי ושיווק וד"ר יוגב רוסיאנסקי המכהן כראש מחלקת הגנטיקה בחברה. את עסקת המיזוג מובילה איפקס הנפקות בע"מ בניהולם של אליאב בר-דוד ואהרון סמרה, שהיא גם בעלת השליטה הנוכחית בחברת תמדא.
 
 
תמונת שתיל קנאביס צעיר במתקן הגידול של RCK.  קרדיט:RCK

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה