אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) גיל הזהב >

היתרונות במטפלת סיעודית פרטית בבית הקשיש


1.4.19
יתרונותיה של מטפלת סיעודית

הגיל השלישי הוא גיל מורכב, אז הקשיש/ה מתמודד עם סוגיות רבות ומגוונות, החל מבעיות בריאותיות, דרך תחושות הבדידות ועוד. ככל שהשנים עוברות, ההתמודדות מורכבת וקשה יותר ולא פעם נזקק הקשיש לסיוע של מטפלת מוסמכת ומנוסה, אשר יודעת למלא את כל צרכיו. משפחות רבות מתלבטות בין עובדת סיעודית לבין בית אבות (פרטי או ציבורי), כך שאם גם אתם מתלבטים באשר לפתרון הטוב ביותר ליקירכם, הרשו לנו להציג עבורכם את היתרונות המהותיים מהם יזכה הקשיש באם תחליטו לשכור את שרותיה של מטפלת מקצועית ומוסמכת.

יתרונותיה של מטפלת סיעודית

מטפלת 24 שעות ביממה – היתרון המהותי ביותר לו יכול לזכות הקשיש, הוא מתן טיפול מקצועי על ידי מטפלת מנוסה במשך 24 שעות ביממה. אין ספק כי קשיש סיעודי נזקק לעזרה רבה, החל מסיוע במקלחות, דרך סיוע בנוחיות ועד האוכל. ככל שמשכיל הקשיש או מי מבני משפחתו לשכור את שרותיה של מטפלת סיעודית, כך נהנה הקשיש מאיכות חיים טובה ככל האפשר.

הפגת הבדידות – אחת התופעות היותר מוכרות בגיל השלישי, היא הבדידות ממנה סובלים הקשישים. מרבית מהקשישים נשארים ללא בן או בת הזוג שהלכו לעולמם, מה גם שרבים מהחברים נעלמים אט אט מהנוף והקשיש שרגיל היה "לשבת על הספסלים" עם חבריו, מגלה כי הם ממשיכים בדרכם אל העולם הבא והוא שנשאר בעולם הזה, מרגיש את הבדידות במלוא הדרה. גם בני המשפחה האהובים לא מצליחים להגיע מספיק פעמים לבקר, על מנת שהבדידות תתפוגג וכך הקשיש סובל מבדידות גדולה. מטפלת סיעודית שמבלה 24 שעות ביממה עם הקשיש תהווה לו בין היתר חברה ותצליח להפיג את בדידותו. מרגע בו תצטרף המטפלת לחייו, לא יחוש עוד הקשיש לבד ובכל דקה ממהלך היום יהיה במחיצת אדם נוסף איתו הוא יוכל לדבר, לראות טלוויזיה וכיוצא בזאת.

הכשרה וכישורים ייעודיים - מטפלות סיעודיות אשר מלוות את הקשישים, עברו הכשרה אשר מאפשרת להם לטפל בקשיש על הצד הטוב ביותר. במהלך השנים רוכשות המטפלות את הכישורים הנדרשים, כך שהן יכולות בבטחה בין היתר: לקחת כל מטופל אל הרופא המטפל ובכל הזדמנות, היא עתידה לבשל לו את האוכל האהוב עליו, להאכיל אותו ולהלביש אותו במידה והוא סיעודי וכמובן לרחוץ אותו ולקחת אותו לנוחיות. הקשיש שנעזר במטפלת פרטית נהנה משמירה מלאה על אורך חייו, תוך שהוא זוכה לליווי מקצועי של עובדת סיעודית מקצועית ונעימה.

לסיכום – היה ויקירכם הגיע למצב בו הוא נזקק לסיוע וליווי צמוד, נכון שתשקלו לשכור את שרותיה של מטפלת מקצועית ומוסמכת, אשר תלווה אתכם ואת יקירכם לכל אורך הדרך ובמשך כל שעות היממה. את המטפלת אתם יכולים לבחור בעצמכם ולשלוט בכל המתרחש במהלך הטיפול. אין ספק כי להגיע למצב סיעודי זו חוויה קשה בפני עצמה, אך כל עוד אתם בוחרים במטפלת פרטית, הרי שאתם יכולים להיטיב עם המטופל.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה