אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

מיקרומדיק נכנסת לאוסטרליה וניו זילנד


14.12.18
החברה חתמה על הסכם בלעדי עם חברת הפצת מוצרי הדיאגנוסטיקה הגדולה ביותר באיזור זה

במסגרת הסכם, התחייב המפיץ לרכוש מהחברה כמות מינימלית של מוצר החברה בשנת 2019 בסך כולל של עשרות אלפי דולרים, ואשר מתוכה בוצעה הזמנה ראשונה במעמד החתימה על ההסכם. ההסכם נחתם בעקבות הצלחה בניסוי הערכת ביצועים למוצר החברה, שנערך ברשת המעבדות השניה בגודלה באוסטרליה

תל אביב, 13 בדצמבר 2018 – מיקרומדיק (ת"א: מקטכ), חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור מוצרי דיאגנוסטיקה חדשניים לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן, מדווחת כי חתמה על הסכם הפצה בלעדי באוסטרליה וניו זילנד עבור הבדיקה לאבחון סרטן שלפוחית השתן, ועל קבלת הזמנה ראשונה למוצר זה במסגרת ההסכם.

חברת ההפצה באוסטרליה וניו זילנד היא הגדולה ביותר איזור זה בתחום הדיאגנוסטיקה, וההסכם עימה נחתם בעקבות הצלחה בניסוי הערכת ביצועים למוצר החברה, שנערך עם רשת המעבדות השנייה בגודלה באוסטרליה, בשיתוף חברת ההפצה. שיטת האבחון הייחודית שפיתחה מיקרומדיק אינה פולשנית ועושה שימוש בטכנולוגיית סל-דיטקט (CellDetect), כדי לבצע אבחון מוקדם ולא-פולשני של תאים סרטניים ופרה-סרטניים בבדיקת שתן פשוטה באמצעות הדגשתם בצביעה ייחודית, עם רמת דיוק של 92%.

גיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק: "ההסכם משקף את יישומן ההמשכי של תוכניותנו להמשך הרחבת הפעילות המסחרית עם מוצרינו השונים. מתחילת השנה אנו מציגים התקדמות חשובה במסחור המוצר לאבחון סרטן שלפוחית השתן במספר שווקי מפתח מרכזיים, כמו גם עניין גובר מצד שותפים ומפיצים בשווקי יעד נוספים. אנו רואים בהסכם צעד חשוב במימוש האסטרטגיה שלנו למסחור מוצר החברה לאבחון סרטן שלפוחית השתן."

במסגרת הסכם ההפצה הבלעדי, התחייב המפיץ לרכוש מהחברה כמות מינימלית של מוצר החברה לאבחון סרטן שלפוחית השתן בסך כולל של עשרות אלפי דולרים בשנה הקרובה, ומתוכה בוצעה הזמנה ראשונה במעמד החתימה על הסכם ההפצה. ההתחייבות לרכישת כמויות מינימום של מוצר החברה תגדל בלפחות 10% בכל שנה מהשנה שקדמה לה.

סרטן שלפוחית השתן הוא הרביעי בשכיחותו בקרב גברים בעולם, וכ-2.7 מיליוני אנשים ברחבי העולם חיים עם היסטוריה של מחלת סרטן שלפוחית השתן. סרטן זה מאופיין בשיעור חזרתיות של כ-80%, ולפיכך מצריך מעקב וטיפול מתמשך לאורך כל החיים, והאבחון, המעקב והטיפול בו הם מהיקרים בעולם. למרות כל זאת, הבדיקות המקובלות כיום לאבחון סרטן זה הן פולשניות, יקרות ולא-מדוייקות.

לאחרונה דיווחה החברה כי חתמה על הסכמי הפצה, עבור המוצר לאבחון סרטן שלפוחית השתן, עם מפיצים מובילים בספרד, פורטוגל ויוון.

אודות מיקרומדיק

מיקרומדיק טכנולוגיות (ת"א: מקטכ) היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור בדיקות חדשניות לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן עבור צרכי שוק ברורים בשווקים עולמיים וצומחים. טכנולוגיית CellDetect שפיתחה זטיק, חברה מוחזקת בבעלות מלאה של מיקרומדיק, מאפשרת לבצע אבחון של תאים סרטניים ופרה-סרטניים באמצעות צביעתם בצבע ייחודי, לאבחון סרטן שלפוחית השתן באמצעות בדיקת שתן ולאיתור סרטן צוואר הרחם. כיום נמצאת החברה בתהליך פיתוח ואישור מוצר לאבחון סרטן הערמונית באמצעות בדיקת שתן. טכנולוגיית CellDetect נטולת תופעות לוואי וסיכונים, תוצאותיה זמינות תוך שעות ספורות, והיא מבוססת על שימוש בחומרים וציוד הקיימים במעבדות פתולוגיות. החברה פועלת באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים והסכמי רישוי עם מוסדות מחקר רפואיים ומדעיים מובילים ברחבי העולם, וכן באמצעות פיתוח עצמאי שהיא מבצעת.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה