אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > חיידקים

המאבק בחיידקים האלימים


18.3.14
הבחירה היא שלנו

חיידקים אלימים מהווים חרב מאיימת על האוכלוסיה. מקדמא דנן עוד מהשנים הראשונות לטיפולים באנטיביוטיקה החלו לצוץ בעיות עם חיידקים שלא הגיבו לטיפול אנטיביוטי מקובל. ברם, האנטיביוטיקה הייתה בחיתוליה על כן היה מקום לבדוק את ההשפעה של עוד תרופה ועוד נוספת. המפתחים לא הרחיקו ראות אנה פני החיידקים העמידים? הרי אנו עצמנו הבאנו עלינו את השואה הזו בה מתפתחים יותר ויותר חיידקים עמידים. ברור לכל סטודנט מתחיל במיקרוביולוגיה וברפואה כי ככל שאנו חושפים את החיידקים לאנטיביוטיקה תמיד יתפתחו זנים עמידים מהטעם של המוטציה אותה עוברים החיידקים. קצב ההתרבות כה גבוה והאפשרות למוטציה כה גבוהה שאין ספק שהחיידקים יכולים לעשות זאת. ואכן עם הזמן אנו חווים יותר ויותר חיידקים בעייתיים שכאלה. בתחילה היו אלה חיידקי הסטרפטוקוקים והסטאפילוקוקים ואז שמענו על אנשים שניזוקו מהחיידק הטורף. כיום התווסף לרשימה גם חיידק הקלבסיאלה שהוא תמיד היה קשה ונמצא בחולים קשים עם כשל חיסוני כזה או אחר. הוא נפוץ בקרב חולים הנוטלים אנטיביוטיקה זמן ממושך מסיבות שונות. כידוע במיקרוביולוגיה, האנטיביוטיקה מחלישה את המערכת החיסונית. מעבר לכך, לשיווי המשקל של החיידקים בגוף יש חשיבות עליונה. אנו חייבים לחיידקים על העבודה אותה הם מבצעים שאנו לבדנו לא היינו יכולים לעשות. למשל, ספיגה של ויטמינים למיניהם. וכמו תמיד, כל דבר במידה של כמות ופעילות שומר לנו על איכות החיים והבריאות וכל הגזמה באיזה שהוא כיוון, מפר את שיווי המשקל וגורם לנזקים.

האנשים חייבים ליטול אחריות על עצמם כפי שהכלל היהודי אומר:

"אם אין אני לי מי לי ואם לא עכשיו אימתי?". כל אחד ואחת מאתנו חייב לשמור על כוחו ולא להעבירו למישהו אחר. הכוונה היא, יש לאדם את הזכות המלאה על החיים שלו ועל גופו. רק האדם הוא זה אשר אמור לבחור את הדרך הטיפולית המתאימה לו ואת דרכו בכלל בחיים. ומכאן אנו מגיעים לכך שגם בנסיבות המצערות כל כך את הציבור ואשר זורעים חרדה כה רבה ועמוקה בקרב ציבור כה רב, בהם נמצאו עוד חיידקים עמידים. ישנן דרכי טיפול יעילות ביותר כנגד החיידקים וגם העמידים ביותר. ניקח למש את האוזון. האוזון הוא המחטא הטוב ביותר בטבע וניתן לטפל בו בהצלחה רבה גם בזיהומים רבים ועמידים. ברם, הממסד לא נוטה לקבל דרך טיפולית זו למעט אולי ובהסתייגות, ברגל סוכרתית. מעבר לטיפולי האוזון אנו יכולים לזכות בטיפולים ברפואה הסינית הכוללים דיקור וצמחי מרפא. נמצא לאורך כל ההיסטוריה כי האדם מגיב לטיפולים הללו היטב גם אם מדובר בטיפולים בחיידקים למיניהם. אין שום תיעוד ברפואה הסינית לכך שהחיידקים פיתחו עמידות. אם האדם הגיב לטיפול הרי היה זה כיאות וללא עכבות. הסיבה להטבה ברפואה הסינית היא בכך שהטיפול מכיל השפעה נפשית וגופנית. הנפש תהיה בריאה וכך גם הגוף. בהיעדר אחד משני המרכיבים אין למעשה בריאות ומחלות יכולות להתפרץ מכל מיני סיבות וכך גם התפתחות העמידות. העמידות מציינת כי האדם לא יעמוד במחלה ואולי שמא גם יעזוב את העולם הזה. מובן שטיפולים בהומאופטיה גם הם עוזרים באיזון האדם ובכך מונעים הרבה מהסיבות בגינן האדם נזקק לטיפול אנטיביוטי. טיפולים משלימים אחרים גם הם בעלי יכולת לאזן את האדם ובשל כך מפחיתים את הצורך באנטיביוטיקה ואז כמובן שלא יגיע האדם למצב בו החיסוניות תפחת ו/או יהיה צורך בטיפול אנטיביוטי מתמשך.

הבהלה מפני הבלתי נודע מוכרת לנו היטב, היא מהווה אבן נגף בחיינו ולמעשה מחלישה אותנו. הכליות נחלשות בפחדים מתמשכים והכליות לבד מהתפקיד שלהן באיזון משק הנוזלים והמלחים, הן אחראיות על חלוקת האנרגיה לגוף כולו. הן אחראיות על העצמות, השיניים, איברי המין והפריון וכמובן גם הגדילה. הן אלו אשר מקנות לגוף את כוח הרצון שלו. בקלות רבה אנחנו יכולים להתיש את הכליות ואז השמיים הם הגבול לבעיות האפשריות. בין היתר כמובן הפגיעה החיסונית והיכולת של הגוף להתעמת עם מצבי מחלה ולהשיג החלמה. הטיפול האנטיביוטי מחליש את הכליות באופן ישיר ובאופן עקיף ובכך אנו נחשפים למחלות שונות ומתקשים יותר להחלים. גם בהיבט הנפשי נגרם לנו נזק, אנו חסרי ביטחון, מאבדים את כוח הרצון, הופכים לחסרי מנוחה, מתקשים לישון בלילות ועד כדי תגובות היסטריות. במצבים הקשים יותר יתכנו פגיעות נפשיות חמורות ועד כדי צורך בטיפולים פסיכיאטרים. באם נשמור על הגוף והנפש הרי לא נגיע לכך שנפתח מחלות אשר יחייבו טיפול אנטיביוטי. לא נתעמת עם מצב בו הגוף חלש עד כדי כך שאינו עמיד למחלות ונזקק לעיתים קרובות לאנטיביוטיקה ובכך חושפים את הגוף גם לחיידקים עמידים על כל המשתמע מכך. האנשים יהיו יותר בריאים ולא ידעו פחדים שכאלה. המערכת והציבור יחסכו הון עתק. העצב באובדן לא יהיה כה רב כמו היום. החיים יכולים הרבה יותר לחייך אל אלה אשר נותנים להם אפשרות להתקיים בדרך הנכונה. נסו את הדרך האחרת שמא היא תוביל אתכם אל יעדים בריאים ומאושרים יותר. כולנו נצא נשכרים מכך שכסף רב יתפנה לצרכים אחרים ומועילים יותר מאשר רק לאשפז ולתמוך כל הזמן בנזקים.
 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה