‏יום רביעי ‏24 ‏אוקטובר ‏2018  
  מפת אתר מפת האתר הפוך לדף בית הפוך לדף הבית הוסף למועדפים הוסף למועדפים   
חפש באתר    
בריאות | רפואה
 בריאות ראשי  פורומים  ארכיון מאמרים  כתבות וידאו  הרשמת רופאים ומטפלים  רפואה משלימה
 אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

הכנס השנתי הבינלאומי 'אוטיזם ישראל'


6.1.1.17
המרכז הרפואי זיו בצפת והפקולטה לרפואה בגליל מארחים את הכנס השנתי הבינלאומי 'אוטיזם ישראל' 13-14 בנובמבר 2017

המרכז הרפואי זיו בצפת מארח את הכנס הבינלאומי "אוטיזם ישראל", בשיתוף אוניברסיטת בר אילן הפקולטה לרפואה בגליל ו"ארגון אוטיזם ישראל". לכנס הבינלאומי יגיעו במיוחד מחו"ל פרופ' סטיבן שור מאוניברסיטת אדלפי בניו-יורק, ארה"ב, סופר, חוקר, מרצה ואיש נשוי, המאובחן כאוטיסט, שלא דיבר או תיקשר עד גיל ארבע וירצה בכנס על מחקריו בתחום האוטיזם והתנסותו האישית כאוטיסט; אדם פיינשטיין, סופר בריטי, עיתונאי וחוקר אוטיזם ואב לילד אוטיסט ואחרים. הכנס מיועד לאנשי חינוך, מטפלים, חוקרים, עובדי מקצועות הבריאות, הורים ומבוגרים על הספקטרום האוטיסטי ובני משפחותיהם ויעסוק בתשתית האבחונית, טיפולית וחינוכית לילדים עם אוטיזם (ASD).

מטרת הכנס הינה לחבר את ילדי ה- ASD, המשפחות ואנשי החינוך והטיפול, עם אנשי המחקר, לצורך תמיכה וקידום חקר האוטיזם בישראל. בכנס, שיתפרס על פני יומיים, יתקיימו הרצאות וסמינרים עם מיטב המומחים בתחום מהארץ והעולם וכן סדנאות בתכניות התערבות טיפולית. הכנס יתקיים בהשתתפות ד"ר סלמאן זרקא מנהל המרכז הרפואי זיו, ד"ר יעל מרנץ, סגנית נשיא פרה-קלינית בחברת טבע תעשיות פרמצבטיות, סיגל דואק-חורי יו"ר אוטיזם ישראל ובכירי הפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן.

בין הסדנאות, הסמינרים וההרצאות בכנס: אוטיזם: מודעות, קבלה, הערכה- נתיבים להגשמת חיים פרודוקטיביים, מפי פרופ' סטיבן שור מאוניברסיטת אדלפי בניו-יורק, ארה"ב, ד"ר לחינוך מיוחד, חוקר, מוזיקאי וסופר בעל שם עולמי שהנו אוטיסט בעצמו; הפוטנציאל הלא מוכר: להפיק את המיטב מכל מה שאוטיזם יכול להציע, במקום העבודה ולחברה בכלל, מפי אדם פיינשטיין, סופר בריטי, עיתונאי וחוקר אוטיזם ואב לילד אוטיסט; תכנית התערבות אקולוגית לקידום אינטראקציה חברתית ותקשורת עבור ילדים עם מילוליות מצומצמת, מפי פרופ' נורית באומינגר-צביאלי, ראש המעבדה לחקר אוטיזם, ביה"ס לחינוך, אוניברסיטת בר אילן; התערבות ביופידבק מבוססת מיינדפולנס בקרב מבוגרים על הספקטרום: חיזוק תפיסת העצמי והפחתת חרדה, מפי ד"ר רחל שלומית ברזיס, פסיכולוגית התפתחותית, המרכז הבינתחומי הרצליה והמכון להתפתחות הילד, קופ"ח לאומית, ירושלים; תפקידה של האפיגנטיקה באוטיזם: הקשר בין סביבה להפרעות על הספקטרום, מפי ד"ר אוון אליוט, אוניברסיטת בר אילן, הפקולטה לרפואה בגליל ועוד.

הנתונים האחרונים בעולם מראים, כי אחד מכל 100 אנשים יאובחן על הספקטרום האוטיסטי והוא מופיע בקרב בנים פי 4 בהשוואה לבנות. הספקטרום האוטיסטי ASD)), המוכר גם כרצף האוטיסטי, הינו שורת תסמונות בעלות מכנה משותף ברור עם האוטיזם הקלאסי. בין התסמונות הנכללות בקשת האוטיסטית: אוטיזם סוואנט, תסמונת רט, אספרגר וכו'. אוטיזם הנו מצב התפתחותי-נוירולוגי המשפיע על שני תחומים עיקריים ביכולתו של האדם: תקשורת חברתית עם הסביבה והתנהגות ותחומי עניין חזרתיים ומצומצמים. אין תרופה לאוטיזם והוא נמשך לאורך כל חייו של האדם המאובחן, אולם בטיפול מוקדם ככל האפשר ניתן להשפיע על התפתחות ומימוש הפוטנציאל בקרב הילדים שאובחנו על הספקטרום. ייעוץ, טיפול, התערבות, השקעה, תמיכה ומידע הכרחיים לשיפור איכות החיים אצל בוגרים עם אוטיזם. על כל אלו ועוד ידון הכנס. מדינת ישראל מהמובילות בעולם בתחום המענה הטיפולי לאוטיזם ויועצת לאו"ם בנושא הטיפול באוטיזם.

כנס 'אוטיזם ישראל' יתקיים בימים ב'-ג', 13-14 בנובמבר 2017, באודיטוריום הממוגן החדש במרכז לרפואת הילד בזיו, פתוח לקהל הרחב. ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש. לפרטים ותכנית הכנס: israelautism@gmail.com או: 054-7000084 אלונה קדישביץ


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה