אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

קולפלנט קיבלה הזמנה ראשונה לדיו ביולוגי מבוסס קולגן לצורך פיתוח הדפסת איברים חיוניים


17.9.17
קולפלנט מעמיקה את נוכחותה בשוק הדיו הביולוגי

קיבלה מחברה בינלאומית מובילה בתחומה הזמנה ראשונה לאספקת דיו ביולוגי מבוסס קולגן, עבור פיתוח טכנולוגיה להדפסה תלת מימדית של איברים מצילי חיים

במקביל החברה מקדמת שיתופי פעולה עם מספר חברות מובילות הפועלות בשוק הדפסת איברים ורקמות בטכנולוגיית תלת מימד

נס ציונה, ישראל, 17 בספטמבר 2017, חברת קולפלנט (ת"א: קלפט), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים רפואיים מבוססי קולגן אנושי מסוג 1 המיוצר ומופק מצמחי טבק, הודיעה כי קיבלה הזמנת עבודה ראשונה לדיו ביולוגי המבוסס על הקולגן האנושי פרי פיתוחה. הזמנת הדיו הביולוגי, שמסתכמת בכמה מאות אלפי שקלים ושתסופק ברבעון הרביעי של 2017, היא מחברת ביוטכנולוגיה גדולה ומובילה בתחומה. חברה זו נמצאת בדיאלוג עם קולפלנט במטרה לקדם שיתוף פעולה בפיתוח טכנולוגיה להדפסת תלת מימד של איברים מצילי חיים.

במקביל לפעילות עם החברה ממנה התקבלה ההזמנה, מנהלת קולפלנט מגעים עם חברות בינלאומיות מובילות, הפועלות בתחום הדפסת איברים ורקמות, מתוך מטרה לבסס את הדיו הביולוגי של קולפלנט כמרכיב משמעותי בתהליך ההדפסה.

לאחרונה הגישה החברה בקשה לרישום פטנט בארה"ב של דיו ביולוגי המבוסס על קולגן רקומביננטי, להדפסה תלת מימדית של רקמות ואיברים. בקשת הפטנט מתייחסת לפורמולציות של דיו ביולוגי המבוסס על הקולגן האנושי הרקומביננטי של קולפלנט, המהווה אבן בניין אידאליתליצירת הדיו. הדיו הביולוגי של קולפלנט מאפשר הדפסת פיגומים תלת-ממדיים בשילוב עם תאים אנושיים ו/או גורמי גדילה (Growth Factors), כבסיס ליצירת רקמות או איברים. בנוסף לקולגן, פורמולציות הדיו של קולפלנט יכולות לכלול חלבונים אחרים ו/או פולימרים, והן מותאמות לטכנולוגיות הדפסת תלת-מימד שונות הקיימות בשוק ולתכונות האיברים המודפסים.

יחיאל טל, מנכ"ל קולפלנט: "אנו שמחים על קבלת ההזמנה שמהווה נדבך חשוב במימוש האסטרטגיה שלנו להיות שחקן משמעותי בתחום של הדפסת איברים ורקמות. בימים אלו אנו נמצאים במגעים עם מספר חברות בינלאומיות, המפתחות טכנולוגיות להדפסה ביולוגית תלת-מימדית, וזקוקות לדיו איכותי להשגת תוצאות ההדפסה הנדרשות. לאור יתרונות הקולגן שלנו אנו זוכים להכרה והערכה רבה מצד השחקנים המובילים בתעשייה ובכוונתנו לייצר שיתופי פעולה נוספים."

אודות קולפלנט

קולפלנט היא חברת ביוטכנולוגיה ישראלית העוסקת בפיתוח, ייצור, ושיווק מוצרים רפואיים מבוססי קולגן אנושי רקומביננטי טהור מסוג 1, המיוצר בצמחי טבק בטכנולוגיה ייחודית שפיתחה החברה. מוצרי קולפלנט מסייעים להתחדשות, שיקום וריפוי רקמות בגוף האדם, באמצעות יישומים קליניים בתחומי האורטופדיה, הדפסה ביולוגית בתלת מימד של רקמות ואיברים, וריפוי של פצעים כרוניים וניתוחיים. השימוש בקולגן אנושי ממקור צמחי במוצרי החברה מוריד משמעותית את הסיכונים שקיימים כיום ברפואה בעת השימוש בקולגן מהחי, כולל סכנת זיהום, העברת מחלות או דחייה על ידי הגוף המטופל. אסטרטגיית החברה כוללת פיתוח עצמאי של מוצרים לריפוי רקמות אשר לחברה בעלות מלאה עליהם ומיסחורן יבוצע בשיתוף עם שחקנים בינלאומיים מובילים וכן שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות לפיתוח משותף של מוצרים, מסחורם והפצתם בעולם. שווי שוקי היעד עבור מוצרי החברה הראשונים מוערך בלמעלה מכ- 5 מיליארד דולר. קולפלנט נוסדה בשנת 2004 ומשרדי ההנהלה שלה נמצאים בנס ציונה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה