אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) עור ושער > רפואה סינית ונשירת שיער

הטיפול בנשירת שיער בבני נוער עם רפואה סינית


פר' שטרנפלד / 9.9.13
כיצד רפואה סינית מטפלת בנשירת שיער בקרב מתבגרים
גיל ההתבגרות המינית מתייחד בשיני הורמוני בולט בהשוואה לגיל הילדות. הבגרות נמצאת בשלבי הבשלה על כן כל המערכות בגוף פועלות במרץ רב. התהליך הזה מלווה תמיד בחוסר איזון הנובע מתהליך הצמיחה המואץ ומעליית הורמוני המין והורמון הגדילה. לא פשוט ולא קל לבני- הנוער התהליך הזה אך הוא נהדר ביכולת הבניה והיצירה תוך התמודדות עם רצון וצורך מיני בהיבט של ההורמונים ותהליך הבשלת המוח. ברם, הגוף טרם הגיע לפרקו על כן נוצר פער הולך וגדל בין הדרישה ליכולת. רוב הבוגרים חוו תהליך מרתק זה ורוב האנשים שוכחים את המתח, אי-השקט הקיימים במהלך תהליך זה. הווה אומר, הנוער עובר מבחן התבגרות הכורך בחובו סטרס לא מבוטל. חלק מבני- הנוער מתחילים בחיי מין מלאים גם אם טרם גופם כשיר לכך באון מלא. הבנות מתחילות ליטול גלולות למניעת הריון מהטעם שהמניעה עדיפה על הריון.

ברפואה הסינית אנו ערים לכל התהליך המיוחד הזה אותו חייבים לחוות כל המתבגרים. הרפואה הסינית לא מעודדת כלל קיום יחסי מין בשלב זה של החיים. צריך לתת לגוף להבשיל לגמרי ואז להתחיל בחיי מין וגם זה באופן בו לא נתיש את הגוף. הצעירים זקוקים לאנרגיה של הגדילה אותה הם מקבלים לפי הפילוסופיה הסינית, מן הכליות. הכליות אחראיות על האנרגיה בגוף, על הגדילה ועל איברי המין וחלק מהאיזון של ההורמונים בגוף. התיאוריה הסינית גורסת כי הכליות אחראיות על השיער בגוף יחד עם הריאות. הכליות שבלאו הכי נמצאות בפעילות מאומצת לצורך הגדילה, מנוצלת יתר על המידה לצורך ניהול חיי מין טרם עת. בפועל הכליות נחלשות באנרגיה שלהן והתפקוד הולך ופוחת. בין הנזקים הפוטנציאלים נמצאת נשירת שיער. נטילת גלולות בבנות גם היא משבשת את המסלול הטבעי של ההורמונים מהמוח אל איברי המטרה של המין הנשי. הסינים כמובן בהקצנה בגד זה אך גם הרפואה המערבית הקונסרבטיבית שוללת יחסי מין וגלולות בבני-הנוער. המתח הנפשי בו נמצאים הצעירים הוא רב וחוסר השקט של תהליך הצמיחה לא תומך בהקניית שקט נפשי. ידוע כי הסיבה העיקרית לנשירת שיער באנשים נובעת על רקע מתח נפשי, אי-שקט ובעיות רגשיות לא פתורות.

אין זה מפתיע כלל מדוע בני-נוער מאבדים שיער בגין כל הסיבות דלעיל. אותם בני-נוער נמצאים במסגרת חינוכית לוחצת אשר גם היא תורמת לא מעט לחוסר השלווה של הנערים והנערות. המפתיע הוא שכה מעט בני-נוער ניזוקים למרות הכול. הסיבה לכך היא המטען המצוין עמו באו לעולם. מי שמנצל זאת מהר מדי ו/או הרבה מדי נפגע קודם לכן. אחרים מגיעים לבגרות וחלקם מפתחים נזקים גופניים כאלו ואחרים. הצעתי לבני הנוער לחיות את גילם כפי שהוא ולא לדלג על הגיל. בכך יפחת הסטרס, הניצול המוגבר של אנרגית הכליות והחיים יחייכו יפה יותר אליהם. הם יהיו יותר בריאים, יותר עם יכולת גופנית, תפקוד מוחי טוב יותר מהטעם שהכליות הן המזינות את המוח ויהיה להן יותר אנרגיה למוח. הצעירים יסבלו הרבה פחות מנשירת שיער על כל הסטרס ואי הנעימות הכרוכה בכך.

השיטה הטיפולית הייחודית של פרופ' שטרנפלד נותנת מענה לבעיה של נשירת השיער. הטיפול כולל תמיכה ניכרת יותר בכליות ובנפש הסוערת ובכך משיגים תוצאות טובות יותר. הטיפול הבסיסי כולל שלושה מכשירים- ביו-תהודה, אוזון ולייזר. ישנם מקרים הזקוקים לתוספת טיפולית בדרכים נוספות אחרות. התוצאות בסך הכול מעודדות ביותר ומצדיקות את הנטל הטיפולי.
 
פרופ' משה שטרנפלד - טיפול ברפואה סינית, דיקור סיני  ועוד

תגיות: רפואה משלימה, דיקור סיני, טיפול נשירת שיער, רפואה סינית
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה