אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

מרחביה הקימה ועדה מדעית הכוללת יזמים, מנכ'לים ומנהל מחלקה בבי'ח


11.9.17
מרחביה מרחיבה את יכולותיה המדעיות והיישומיות

מרחביה מרחיבה את יכולותיה המדעיות והיישומיות:

הקימה ועדה מייעצת ישראלית-אמריקאית הכוללת יזמי ומנכ"לי חברות ביומד מובילות בארה"ב, מנהלים בכירים בתעשייה עם Track Record מוכח, ורופא ומנהל מחלקה בכיר בבי"ח

בין חברי הועדה המדעית החדשה ד"ר ארנון חייט – מנכ"ל חברת קליבלנד דיאגנוסטיק ובעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בנאס"א, ופרופ' אביטל פאסט – מנהל מחלקת השיקום באיכילוב, ולשעבר ראש מחלקת השיקום בביה"ח מונטיפיורי בניו-יורק

רמת גן, 11 בספטמבר 2017 – מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, הודיעה כי הקימה ועדה מדעית מייעצת המורכבת ממומחים ישראלים ואמריקאים עתירי ידע וניסיון בתחומי פעילותה, וזאת במטרה להעמיק את הידע המדעי של החברה ולהרחיב את תחומי התפתחותה העתידית במונחי אפשרויות ההשקעה בחברות צמיחה מבטיחות.

הועדה המדעית החדשה של החברה מורכבת מעתה מארבעה, מנכ"ל חברת ביומד, מנכ"ל לשעבר של ידע (מכון ויצמן), מנהל מחלקה בבי"ח, ויועץ בכיר בתחום המכשור הרפואי, בעלי קשרים ענפים וראייה מחקרית, יזמית ויישומית. ד"ר ארנון חייט – המשמש כיום מנכ"ל חברת קליבלנד דיאגנוסטיק ובעל ניסיון של למעלה מ-25 שנים בנאס"א, אשר הקים והוביל חברות ביומד ואלקטרוניקה אופטית; פרופ' אביטל פאסט – מנהל מחלקת השיקום באיכילוב ולשעבר ראש מחלקת השיקום בביה"ח מונטיפיורי בניו-יורק, אשר יזם בעבר מספר פטנטים בתחום השיקום; אלחנן שטרייט לשעבר מנכ"ל חברת הידע של מכון ויצמן וחברת מילס הנמצאת בבעלות באייר, הפעיל מזה עשרות שנים בתחומי ההשקעות; וקווין מנדלסון לשעבר סגן נשיא פיננסי בקרדיואינסטייט שנמכרה למדטרוניק, המשמש כיום יועץ לחברות וארגונים שונים בתחומי מדטק ומדעי החיים, כולל אוניברסיטת פיטסבורג.

רני ליפשיץ , יו"ר מרחביה, מסר כי הקמת הועדה המדעית המייעצת , הינה נדבך חשוב בהמשך קידום מרחביה, להגשמת יעדיה האסטרטגיים, להוות חברת השקעות מובילה בתחום הביו. "למרחביה קיים DEAL FLOW משמעותי ואיכותי, ובכוונתנו להיעזר רבות בחברי הוועדה להם ניסיון מצטבר של עשרות שנים, בתפקידי ניהול בכירים בתעשייה העולמית "

מרחביה הודיעה לאחרונה על הסכם ייעוץ אסטרטגי עם ענקית הבריאות האמריקאית קליבלנד קליניק עבור חברת קרדיאק-סנס, חברת פורטפוליו של מרחביה, המפתחת שעון לניטור מדדי גוף רפואיים, הנמצא בשלבים מתקדמים, ומבוסס על שילוב טכנולוגיות ייחודי, נושאות פטנטים שפיתחה החברה לקריאת אותות אופטיים, חישת תנועה, לחץ וטמפרטורה. לפי ההסכם, קליבלנד קליניק תלווה ב-3 החודשים הקרובים את מערך הניסויים הקליניים של קארדיאק-סנס, וכן תפתח ותגבש יחד עימה את אסטרטגיית השיווק והמכירות, מדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב, ותיעדוף היכולות על פי לוחות זמנים. לאחרונה הודיעה מרחביה כי קרדיאק-סנס קיבלה אישור לניסוי קליני בביו-חיישנים לאבחון הפרעות קצב לב ולחץ דם, אשר יכלול כ-200 חולים, ויבוצע באיכילוב כחלק מתוכנית החברה להגיש את המוצר לאישור לשיווק בארה"ב.

אודות מרחביה אחזקות והשקעות

מרחביה (ת"א: מראח) היא חברה ישראלית המתמחה בביצוע השקעות בחברות הזנק צעירות ומבטיחות הפועלות בתחומים מובילים בעלי ביקוש גבוה במדעי החיים, וזאת בשילוב מוסדות רפואיים מובילים בעולם - ביניהם קליבלנד קליניק מארה"ב. חברות הפורטפוליו של מרחביה כוללות את חברת CDx (קליבלנד דיאגנוסטיקס. מוחזקת 8%), המפתחת שיטה לא פולשנית לאבחון מוקדם של סרטן מסוגים שונים, באמצעות הזיהוי בבדיקת דם של שינויים במבנה הסמן הביולוגי החלבוני IsoPSA, המצביעים על הימצאות מחלה. עוד כוללות השקעות החברה את חברת יובנטאס (Juventas), המפתחת את JVS-100: הליך לא-ויראלי לריפוי גנטי של מגוון מחלות באמצעות הפעלת תאי הגזע הטבעיים שבגוף על ידי הסמן הביולוגי SDF-1, ואשר פיתוחיה מבוססים על מחקרים שבוצעו בקליבלנד קליניק ונמצאים כעת בשלב 2 של ניסויים במטופלים בעלי מחלת עורקים בשלב מתקדם. בנוסף, מרחביה דיווחה לאחרונה על התקשרותה בהסכם לרכישת כ- 7% בחברת קארדיאק-סנס (CardiacSense), המפתחת מכשור לביש לאיתור הפרעות בקצב הלב, המבוסס על שילוב ייחודי של טכנולוגיות נושאות פטנטים שפיתחה החברה לקריאת אותות אופטיים ולחישת תנועה, לחץ, טמפרטורה ועוד - המקנה למוצר את אמינותו הגבוהה, באמצעות ביטול קריאת אותות שגויה. מרחביה פעלה בעבר בתחום הנדל"ן, ובשנת 2014 החלה למקד את פעילותה העסקית בביצוע השקעות בתחום מדעי החיים, תוך יציאה הדרגתית מתחום הנדל"ן. משרדי ההנהלה של החברה נמצאים בבני ברק.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה