אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל מממשת את חזונה להיות חלק מהקהילה בגליל


27.11.16
שיתוף פעולה בתחום מדעי הבריאות והרפואה בין הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל לבין אשכול הרשויות גליל מזרחי

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל מממשת את חזונה להיות חלק מהקהילה בגליל. בין הפעילויות למען הקהילה, הצטרפה הפקולטה לשותפות האזורית "גליליום" של אשכול הרשויות גליל מזרחי, שבמסגרתו פועלות תכניות העשרה ומצוינות במגוון תחומים.

הנחיית תלמידים בעבודות גמר בתחום המדעים

תלמידים מצטיינים מכיתות י"א וי"ב, הלומדים באשכול גליל מזרחי ומתעניינים במחקר מדעי, מצטרפים לתכנית כתיבת עבודות גמר ב"גליליום", וכותבים עבודת גמר בהיקף של 5 יחידות לימוד בתחום המדע והטכנולוגיה. כל תלמיד מלווה על ידי 2 מנחים: מנחה כתיבה ומנחה מדעי. חוקרים מהפקולטה משמשים כמנחים מדעיים לתלמידים. החוקרים הינם ראשי מעבדות, מנהלי מעבדות וסטודנטים לתארים מתקדמים של הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל. בשלוש שנים האחרונות הנחו עשרה חוקרים מהפקולטה לרפואה כ-25 תלמידי תיכון מכיתות י"א וי"ב בעבודות גמר במדעים.

אורית חריטן, מנהלת תחנת החקר בתחום מדעי הבריאות והרפואה, מספרת: " לפני 7 שנים הוגשו במרחב גליל מזרחי כ-5 עבודות גמר בתחומי המדעים, בשנה. היום אנו עומדים על כ-70 תלמידים המגישים עבודות גמר בתחומים אלה. יש רצון של הרבה תלמידים להשתתף בפרויקט. התלמידים מגיעים לפקולטה נרגשים וסופגים את האווירה האקדמית. תלמידים שכבר הגישו את עבודותיהם ונבחנו עליהן, קיבלו ציונים גבוהים, וחלק מהתלמידים השתתפו בתחרויות ארציות והגיעו להישגים נאים. חוקרי הפקולטה המנחים את תלמידי התכנית עושים זאת במסירות, ברצינות , בסבלנות ומתוך רצון לחנך ולקדם את דור העתיד של החוקרים בישראל".

השתלמות למורי ביולוגיה ממרחב צפון של משרד החינוך

הפקולטה לרפואה של בר- אילן, "גליליום" ומשרד החינוך עורכים במשך שנת הלימודים סדרת הרצאות של חוקרי הפקולטה למורים לביולוגיה ממרחב צפון. המורים מקבלים עדכונים על המחקרים הנערכים בפקולטה ועל הנעשה בחזית המדע הביו-רפואי . השנה השנייה של ההשתלמות בפקולטה נמצאת בעיצומה. בשנה שעברה כללה רשימת המרצים את ד"ר אלון ברש שהרצה בנושא: "גוף האדם בדימות רפואי", ד"ר אוון אליוט בנושא: "הביולוגיה של האוטיזם", פרופ' יצחק חביב בנושא: "רפואה מותאמת אישית", ד"ר עמרי קורן בנושא: "מיקרוביום- חיידקי מעיים" ופרופ' רן טור-כספא, דיקן הפקולטה , שהרצה על הנושא: "נגיפי דלקת הכבד מ A עד E". בנוסף, נערכו סיורים במעבדות, והמורים קיבלו הסברים מפורטים על המכשור הטכנולוגי המתקדם ועל הנעשה בתחום המחקר הרפואי בפקולטה. אורית חריטן מוסיפה: "השנה נרשמו כ- 30 מורים להשתלמות ויש שביעות רצון, הנאה ולמידה מההרצאות שבהשתלמות. ואף היו פניות ממחוזות אחרים לקבל את המרצים שלנו".

הרצאות של חוקרי הפקולטה בבתי ספר במרחב אשכול מזרחי וסיורים של תלמידי ביה"ס מהמרחב במעבדות הפקולטה

הביקורים וההרצאות מתקיימים במהלך השנה, בתיאום עם צוות "גליליום"


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה